Kibice Resovii organizują akcję pomocy Polakom mieszkającym we Lwowie

Kibice Resovii organizują akcję pomocy Polakom we Lwowie. Akcja trwa od dzisiaj do 14 grudnia.

„W ostatnim czasie, kilka osób z naszego grona odwiedziło Lwów i jego okolice, pomagając Polakom tam mieszkającym w sprzątaniu polskich nekropolii, jak też wręczając im pokaźną ilość książek. To co opowiadają na temat podejścia ukraińców do Polaków i tego jak nasi Rodacy są tam traktowani, a co ważne, jak pomaga im nasze państwo, zmusza nas wszystkich, do dużego zaangażowania we wsparcie ich.

Dlatego też, jako kibice Resovii, ale przede wszystkim Polacy, powinniśmy (każdy z osobna ale wszyscy razem jako jedność), wziąć udział w tej akcji – zbierać będziemy produkty żywnościowe, z długą data przydatności do spożycia. Chodzi tu o wszelkiego rodzaju makarony, kasze, ryże, kawy, mąki, cukier, sól, przyprawy, słodycze, oleje etc. Całość tych rzeczy przekażemy osobiście, nie poprzez żadne fundacje – naszym Rodakom mieszkającym i zapomnianym przez polską władzę, która tak ochoczo ostatnio wspiera ukraińskich banderowców – nawet u nas w mieście organizując różnego rodzaju zbiórki.

Chcemy, aby nasza akcja pomogła Polakom w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia jak też aby pamiętali o naszym wsparciu, przez długie miesiące – dając im wytrwanie w tych trudnych dla Nich czasach. Aby tak się stało, ta pomoc musi być mega konkretna – każdy chyba potrafi przynieść choćby jeden produkt i tym samym przyczynić się do uśmiechu na twarzy naszego rodaka.

Jeśli macie jakieś gadżety patriotyczne w dobrym stanie, również możecie je nam przekazywać – takie rzeczy na pewno sprawią radość mieszkającym tam Polakom. Całość możecie przekazywać do Sklepiku Kibica Resovii.

Czynimy starania, aby w naszą akcję zaangażowali się kibice ŁKSu, oraz sanockiej Stali. Dodatkowo, najprawdopodobniej otrzymamy fajne wsparcie kilku rzeszowskich sklepów spożywczych – ale – i tu apel do WSZYSTKICH – chcąc aby ta akcja wypadła mega okazale – prosimy Was, abyście porozmawiali w swojej okolicy i okolicznych czy znajomych sklepach, czy nie wsparliby produktami naszej akcji. Jeśli uda Wam się cokolwiek wybębnić z takich miejsc, dajcie nam znać.”

Wydarzenie na facebooku: Akcja pomocy Polakom mieszkającym we Lwowie

źródło: NajstarsiWPolsce.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments