Kibice Polonii Wilno uczcili jubileusz klubu

„25 lat dumy i tradycji” – takim hasłem ugrupowanie kibiców BWP’12 uczciło jubileusz Klubu Sportowego Polonia Wilno. Sekcja piłkarska już od roku ze względów finansowych jest zawieszona, więc urodzinowa oprawa zaprezentowana została w Parku Górnym.

Minęło już 25 lat jak 17 marca 1990 roku, w dniu poprzedzającym założenie Klubu Sportowego Polaków na Litwie „Polonia”, z inicjatywy wielkiego animatora futbolu w naszym środowisku Ludwika Adamowicza, ze skrzykniętych na poczekaniu przezeń w zespół piłkarzy Polaków doszło do ich towarzyskiego spotkania z wileńską drużyną „Maccabi”. Zwycięski wynik – 2:0 poszedł w świat i był jakże wymownym darem dla powstającego klubu.

Od trzech lat Polonia ma również aktywnie działającą grupę kibiców, którzy nazywają się BWP’12 (Brygada Wilno Polonia). Fani niejednokrotnie przygotowywali barwne oprawy meczowe i swoim głośnym dopingiem towarzyszyli ekipie na dobre i złe. Jubileuszową oprawę przyszło jednak zademonstrować nie na trybunie, bowiem od roku klub sportowy nie ma sekcji piłkarskiej. Kibice nie dają za wygraną i wystosowali apel, który może przywrócić nadzieję na tegoroczni start w rozgrywkach piłkarskich.

Wilno zawsze polskie!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments