Kibice patrolują ulice Przemyśla

Od kilku dni jesteśmy świadkami, jak na oczach całego świata wojska Federacji Rosyjskiej wtargnęły na teren Ukrainy i wywołały tam wojnę. Kijów i inne miasta dzielnie się bronią. Tysiące ludzi ucieka przed wojną, przede wszystkim przez naszą granicę.

Polska przyjmuje uchodźców z objętej wojną Ukrainy. Jednak to, co dzieje się na przejściach granicznych i w punktach recepcyjnych jest co najmniej niepokojące. Wśród uchodźców „z Ukrainy” pojawiło się wielu czarnoskórych.

W tłumie Ukraińców, którzy szukają schronienia przed wojną, pojawiło się wiele czarnoskórych postaci. Doskonale widać to w punktach recepcyjnych – zwłaszcza na dworcu PKP w Przemyślu.

Owi „młodzi imigranci ukraińscy”, to najprawdopodobniej przybysze z Afryki i Bliskiego Wschodu. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno takie grupy usiłowały się przedrzeć do Polski z Białorusi, szturmując granicę.

Niestety, dochodzi już do pierwszych ataków fizycznych… Ekipy z Podkarpacia postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczęły patrolowanie ulic Przemyśla.

 

Podkarpaccy Kibice:

Połączone siły z Przemyśla, Jarosławia i Rzeszowa dbają o porządek w Przemyślu, który stał się przysiułkiem nie tylko dla uciekających przed wojną Ukraińców, ale i Panów nieznanego podchodzenia, których z każdym dniem i godziną jest coraz więcej…


W Przemyślu po siłowej próbie wtargnięcia do Szkoły Podstawowej nr 5 (w której ulokowano kobiety oraz dzieci) oraz pocięciu nożem młodej kobiety na dzielnicy Zasanie a także licznych kradzieży sklepowych dokonanych przez imigrantów ekonomicznych z bliskiego wschodu, w dniu 01.03.22 doszło do zjednoczenia lokalnych środowisk kibicowskich.
Działania grup kibicowskich polegały na legitymowaniu oraz odprowadzeniu osób bez dokumentów siedzących w parkach, kamienicach, podwórkach, w blokach, na schodach przed klatkami na dworzec skąd pociągiem opuszczali miasto.
Do działań zaangażowali się przedstawiciele:
Polonii Przemyśl,
Czuwaju, Przemyśl,
JKS-u Jarosław,
Łady Biłgoraj,
Karpat Krosno.

aktualizacja 03.03.2022

Relacja Polonii Przemyśl:

W związku z napływem rzeszy “studentów” o urodzie spoza Europy w dniu wczorajszym mobilizujemy się w swoich szeregach i ustalamy, że trzeba powstrzymać falę zalewających nasze miasto przybyszów, którzy nie potrafią się zachować i wielokrotnie udowodnili, że nie są pozytywnie nastawieni okazując mieszkańcom agresje oraz atakując kobiety, okradając sklepy, działki, auta itd.

Popołudniu zbieramy się w +/- 150 osób (wiele osób dochodziło w trakcie trwania spacerów) także trudno oszacować dokładną liczbę. Dzielimy się na mniejsze grupki i patrolujemy miasto oraz okolice wyłapując towarzystwo, które rozlało się po całym terenie dookoła dworca PKP Przemyśl, skąd mieli kontynuować swoją podróż na zachód Europy. Wielu odstawiamy na stacje. Akcja bardzo potrzebna w aktualnej sytuacji w której służby totalnie sobie nie radzą z napływem imigrantów. Spacery trwają do późnych godzin wieczornych. Nasza obecność na ulicach spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców miasta, którzy również włączali się w pomoc przy pilnowaniu porządku na ulicach. W centrum miasta na Placu Niepodległości całą ekipą zaznaczamy kto pilnuje miasta i do kogo ono należy – Przemyśl Zawsze Polski! Podziękowania dla wszystkich wspierających nasz patrol kibiców z zaprzyjaźnionych ekip oraz wszystkich Polaków, którzy stanęli tego dnia z Nami ramię w ramię by bronić naszego miasta oraz jego mieszkańców. Będziemy bronić naszych rodzin, naszego miasta dopóki ostatni przybysz nie wyjedzie.

Chcielibyśmy również zaznaczyć, że na zdjęciu oraz filmiku który krąży po wielu stronach na Facebooku z Placu Niepodległości znajdujemy się tylko my oraz ekipy z nami zaprzyjaźnione.

PS: Stanowczo dementujemy w tym miejscu kłamliwy przekaz medialny, że bici są uchodźcy z Ukrainy(kobiety z dziećmi). Nic takiego nie miało i nie ma miejsca. Bronimy bezbronnych i nikomu nie robimy krzywdy. Dbamy o porządek i bezpieczeństwo.
POLONIA ZNACZY POLSKA !

guest

154 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments