Kibice Legii pożegnali Powstańca

Ze strony Legionistów z Wilanowa czytamy:
21 maja o godzinie 16:00 w Powsinie odbyły się uroczystości pogrzebowe Stanisława Milczyńskiego ,,Gryfa”, który to w swoim testamencie zaznaczył, że Jego wolą jest, aby został pochowany na cmentarzu Powstańców Warszawy w Powsinie.

Uroczystości od samego początku były prowadzone w dość podniosłej atmosferze, co podkreślało jak ważną osobę żegnamy, Żołnierz kampanii wrześniowej, aktywny działacz konspiracyjny, powstaniec warszawski, postać bardzo istotna z naszej wilanowskiej perspektywy.

Tego dnia nie mogło nas w tym miejscu zabraknąć, lecz oprócz naszej licznej delegacji, pojawili się także w podobnych liczbach przedstawiciele grup kibicowskich z Konstancina i Góry Kalwarii.

Po mszy świętej w kościele św. Elżbiety, na trasie przemarszu konduktu żałobnego ustawiliśmy się z przygotowanym przez nas transparentem, na którym było napisane: „To na tych ziemiach tak wiele znaczyłeś, dziś żegna Cię miasto, o które walczyłeś”. W momencie, kiedy urna z prochami majora Milczyńskiego zbliżała się do cmentarza Powstańców Warszawy odpaliliśmy w zupełnej ciszy symbolicznie 5 rac. Symbolika ta miała nawiązywać do rejonu V ,,Gątyń”, na którym to działał batalion Krawiec, którego dowódcą był Stanisław Milczyński.

Kiedy blask rac wprowadził cały kondukt na teren cmentarza, tam rozpoczęły się kolejne uroczystości. Salwa honorowa, kilka przemówień zwieńczyły ten dzień, w którym żegnaliśmy tak niezwykłą osobę. Na sam koniec złożyliśmy wieniec od nas – kibiców, na którego to wstęgach widniało: ,,Bohaterowi Warszawy – Kibice Legii”. Cześć Jego pamięci !

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments