Kibice Legii po raz kolejny licznie oddali krew

Legioniści ponownie stanęli na wysokości zadania i w minioną sobotę licznie wzięli udział w oddawaniu krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jak informują organizatorzy akcji łącznie udało się zebrać ponad 70 litrów krwi. Dla krwiodawców stołeczny klub przygotował wejściówki na najbliższy mecz przy Ł3.

 

Krewcy Legioniści:

Spłynęło kolejne 70 litrów krwi!

W sobotę 2 marca na stadionie Legii odbyła się kolejna honorowa zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Akcja zorganizowana została przez KHDK Krewcy Legioniści przy współudziale Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

Zbiórka pierwotnie zaplanowana została na trzy autokary-krwiobusy, natomiast w związku z awarią jednego z nich na stadion dotarły tylko dwa. Na szczęście załoga zepsutego autokaru uzupełniła personel medyczny dwóch pozostałych, przez co zbiórka przebiegała bardzo sprawnie.

Na akcji do oddania krwi stawiło się 171 osób, a krew oddało 156 z nich. Tym razem wyjątkowo mało, bo tylko 15 krwiodawców, nie przeszło pozytywnie badań lekarskich. Łącznie zebraliśmy ponad 70 litrów krwi!

Dzięki uprzejmości klubu Legia Warszawa krwiodawcy, którzy oddali krew otrzymali bilety na mecz Legia – Śląsk, które odbędzie się w sobotę, 16 marca. Każdy krwiodawca otrzymał również pamiątkowe podziękowanie.

Podczas zbiórki dla uczestników akcji czekały gorące napoje (kawa i herbata) oraz pyszne pączki ufundowane przez Cukiernię Karpatka z Góry Kalwarii. Tradycją akcji stał się już przepyszny bigos! W zamian za poczęstunek tym posiłkiem można było dorzucić się, według własnego uznania, do puszki z której pieniądze przeznaczone zostaną na zakup ambulansu służącego do przewozu podopiecznych Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. Grupa „Dobrzy Ludzie”, która prowadzi powyższą zbiórkę, prowadziła również sprzedaż specjalnych gadżetów.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy stawili się na zbiórce, oddali krew lub pomagali w przeprowadzeniu akcji. Bez Was nie zrobilibyśmy tego! Jeszcze raz wielkie podziękowanie w imieniu naszym jak i potrzebujących. Jesteście WIE(L)CY!

Kolejna zbiórka na stadionie Legii odbędzie się pod koniec lipca.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments