Kibice Lecha Poznań organizują Marsz Zwycięstwa

Na forum Kibiców Kolejorza czytamy:

„Po kilku ostatnich, corocznych edycjach – Marsz Zwycięstwa chyba już na stałe wpisał się w naszą kibolską aktywność w lutym. W tym roku oczywiście nie będzie inaczej. Jako że Powstanie objęło swoim zasięgiem w zasadzie całą ówczesną Wielkopolskę (nie do końca przy tym zbieżną z granicami obecnego województwa) i aby nieco „odświeżyć” jego ideę – po dłuższych wewnętrznych dyskusjach postanowiliśmy na czas jakiś „wyprowadzić” go z Poznania.

Pamięć o Powstaniu Wielkopolskim na landach kultywowana jest przecież równie silnie, a niemała w tym zasługa lokalnych społeczności kibicowskich, które nie tylko dbają o groby powstańców, ale uczestniczą tłumnie w rocznicach wybuchu Powstania, współpracują (gdzie się da) z przychylnymi kibolom władzami w jak najpowszechniejszym przypominaniu o tym wyjątkowym w skali całego kraju zrywie, aktywnie współdziałają z muzeami i innymi placówkami kultury.

Nie znaczy to oczywiście, że Marsz już nigdy w stolicy Wielkopolski nie zagości – okrągła setna rocznica tak naprawdę już wcale nie wygląda na odległą, a wtedy z pewnością wszyscy się postaramy, aby cały Poznań, ale i cała Polska dowiedzieli się, że akurat to Powstanie – po wielkopolsku zakończyło się pełnym sukcesem!

W każdym razie, po tym przydługim wstępie, po dopięciu wszystkich formalności, mamy przyjemność ogłosić, ze tegoroczny Marsz odbędzie się w przyjaznym kibolom Kaźmierzu, co myślę potwierdzi każdy, kto miał okazję gościć tam na meczu KKS WL z Czarnymi.

Tegoroczny Marsz poprzedzi Msza św. za Ojczyznę w sobotę 14 lutego br. o godz. 15.00 w Kościele pw. Narodzenia NMP w Kaźmierzu (ul. Kościelna), na którą oczywiście także wszystkich zapraszamy. Stamtąd – po uformowaniu kolumny – wyruszymy o 16.00, by zakończyć Marsz na ul. Powstańców Wielkopolskich.”

Trasa Marszu

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments