Kibice Arki Gdynia niezadowoleni z klubowego marketingu

Na oficjalnej stronie kibiców gdyńskiej Arki pojawił się artykuł nawiązujący do nieudolności klubowego marketingu pod względem polityki informacyjnej. Treść poniżej:

Po raz kolejny nasz klub przez fatalną politykę informacyjną świadomie lub nieświadomie wprowadza naszych kibiców w błąd, strzelając sobie w stopę.

W poniedziałek 4. lipca rozpoczął się III etap sprzedaży karnetów na Arkę, czyli otwarta sprzedaż dla wszystkich zainteresowanych. Niestety ponownie nasz klub zamiast dbać o kibiców, czyli o swoich najwierniejszych sponsorów i największe źródło dochodów, wprowadza nas świadomie lub nieświadomie w błąd. Niestety to właśnie na kibicach odbija się fatalna polityka informacyjna klubu, który nie widzi problemu i nie poczuwa się do winy. O co chodzi?
O niezrozumiałe zapisy dotyczące zasad sprzedaży karnetów na nowy sezon.

Zacznijmy od początku. Już w poprzednim sezonie Arka chcąc zachęcić kibiców do kupna karnetów wymieniała w mediach liczne korzyści wynikające z jego zakupu. Jedną z nich był punkt informujący, iż „przy zakupie karnetu na wiosnę 2016 otrzymujesz zniżkę 10% na zakup karnetu na kolejny sezon”. Zapewne niektórych to przekonało by zmaiast pojedynczych biletów zakupić karnet.

Również w momencie rozpoczęcia sprzedaży abonamentów na Arkę przed obecnym sezonem, w zakładce na stronie oficjalnej „bilety/karnety” oraz nawet jeszcze w newsie z 29. czerwca na pytanie „Dlaczego warto mieć karnet?” znajdujemy między innymi taką odpowiedź: „bo otrzymujesz zniżkę na zakup karnetu na kolejny sezon w przypadku prolongaty”. Normalna sprawa. Wiadomo przecież, że każdy klub dba o swoich stałych kibiców.

Niestety chyba nie Arka. Z niewiadomych nam przyczyn (oby z powodu pytań kibiców, a nie chęci większego zarobku na nieświadomych kibicach) 2. lipca, czyli na dwa dni przed otwartą sprzedażą karnetów(!), klub zmienił zapisy i dodał informację do newsa, iż „zniżka obowiązuje tylko w pierwszych dwóch etapach sprzedaży karnetów, tj. do 3 lipca”. Zapewne w klubie zorientowali się, iż podawana informacja wprowadzała w błąd, jednak do winy albo przeprosin kibiców nikt się nie poczuwa. Nie potrafią nawet racjonalnie wytłumaczyć dlaczego ta informacja została dodana, kto ją wprowadził i kiedy to nastąpiło!

Oczywistym jest, że wcześniejszy brak tej informacji nie zawężał ram czasowych zniżki i klub nie powinien tego zmieniać, bo jest to niekorzystna zmiana dla kibiców. Od poniedziałku, czyli III etapu sprzedaży, każda osoba, nawet która posiadała wcześniej karnet i chce go przedłużyć, musi płacić już normalną, wyższą cenę. Co zrozumiałe wywołało to spore oburzenie kibiców.

Klub pokrętnie tłumaczy, iż etapy sprzedaży są po to, by skorzystać ze zniżek w odpowiednim momencie. Jednak kibice słusznie zauważają, iż zostało to wprowadzone na nasz wniosek, by móc zarezerwować swoje miejsce, a nie by ograniczyć czas trwania zniżek, która powinna obowiązywać dla wszystkich posiadaczy karnetów przez cały okres sprzedaży, podobnie jak w innych klubach Ekstraklasy.

Dodajmy jeszcze jedną rzecz, którą spotęgowała panujący w naszym klubie totalny chaos informacyjny oraz rozgoryczenie kibiców. Zaraz po pojawieniu się oficjalnej informacji o rozpoczęciu sprzedaży karnetów, kibice, nauczeni poprzednimi niedopowiedzeniami ze strony naszego klubu, dopytali dokładnie o zniżki: Co w wypadku zmiany miejsca? Miałem G15, chce zmienić miejsce, będzie mnie obowiązywać cena z prolongaty!?!? Jeśli nie to kolejny babol do kolekcji.

Odpowiedź osoby pracującej w klubowym dziale marketingu, mimo, iż napisana prywatnie na forum, była jednoznaczna: Będzie cena z prolongaty, wszyscy co mają karnety nawet w otwartej sprzedaży będą mieli ceny z prolongaty jeżeli zamulą i nie kupią karnetu w odpowiedniej fazie sprzedaży.

Niestety jak wiemy tak nie jest. Pracownik sam tej odpowiedzi nie wymyślił, tylko ktoś z góry mu ją przekazał. Oczywiście dyrektorzy w Arce tłumaczą, że nie odpowiadają za prywatne opinie na forum kibiców.

Daleko z taką polityką informacyjną i takimi zagrywkami w stosunku do swoich kibiców nie zajedziecie. W klubach Ekstraklasy obowiązują inne standardy. Czas amatorki, która u nas trwa w tym względzie od kilku sezonów, już się skończył. Rozgoryczenie kibiców jest coraz większe.

PS. Czy nadal w automatycznych mailach wysyłanych do kibiców błędnie informujecie, że karnety są już do odbioru, gdy na stronie oficjalnie podajecie informację, że będzie to możliwe dopiero od 11 lipca?

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments