Kibic Legii siedzi już czwarty rok w areszcie śledczym bez wyroku!

Kibice Legii wyślą 28 tysięcy kartek pocztowych do aresztu śledczego, w którym bez wyroku, już czwarty rok siedzi ich kolega – Maciek.

Komunikat Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa:

Napisz do Maćka!
Nasz kolega Maciek Dobrowolski już czwarty rok siedzi w areszcie, choć nie został skazany. Wciąż czeka na zakończenie procesu, który – podobnie jak wcześniejsze śledztwo – wlecze się miesiącami. Został pomówiony – przetrzymywany jest w areszcie wyłącznie na podstawie zeznań jednego świadka.

Maciek został aresztowany 28 maja 2012 roku. Miał 34 lata i narzeczoną, z którą we wrześniu tamtego roku miał się ożenić. Rozwozili już nawet zaproszenia na ślub. Obecnie ma 37 lat i nie ma już dziewczyny… Ma za to przyjaciół, którzy nigdy go nie zostawią i chcą go wesprzeć.
Wydrukowaliśmy 28 tysięcy kartek pocztowych z gotowym adresem do Maćka. Będą one rozdawane na najbliższym meczu z Wisłą Kraków. Wystarczy tylko kupić znaczek za 1,75 PLN, skreślić kilka słów pozdrowień i wrzucić do skrzynki. Nie musicie znać Maćka osobiście, by do niego napisać. Pamiętajcie, że to będzie dla Niego nie tylko wielkie wsparcie duchowe, ale także dodatkowa robota dla prokuratury, na wniosek której przedłużane są sankcje i przez ręce której musi przejść każda korespondencja.

Maciek od zawsze działał na Legii – aktywizował ruch kibicowski na Krytej, pisał do tygodnika „Nasza Legia”, działał aktywnie w SKLW – pracował przy organizacji wyjazdów kibicowskich, charytatywnego meczu dla Wojtka: Legia – Den Haag i przy wielu innych inicjatywach. Nie szczędził dla Legii i środowiska kibicowskiego czasu.

Teraz my musimy zrobić coś dla niego. Jesteśmy mu to winni!
SKLW i grupy kibicowskie

PS. Kartki będą dostępne przy każdym wejściu na stadion oraz w Sklepie Żyleta, w Sports Barze i w Źródełku. Pamiętajcie – bierzcie tylko tyle, ile wyślecie! Oprócz tego, na meczu z Wisłą przeprowadzona będzie zbiórka finansowa na pomoc dla Maćka.

#uwolnicMacka

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments