Kary po meczu Zawisza – Widzew 23.11.2013

Komisja Ligi zdecydowała o zamknięciu dla publiczności stadionu Zawiszy Bydgoszcz na najbliższy mecz. Będzie to spotkanie z Piastem Gliwice 3 grudnia.

– Wydarzenia, do jakich doszło w Bydgoszczy nie mogą mieć miejsca w ekstraklasie – mówi Piotr Jakubicz, przewodniczący Komisji Ligi. – Dziś wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne wobec zachowania kibiców Zawiszy i Widzewa, a także postępowanie dotyczące Zawiszy Bydgoszcz w sprawie organizacji meczu. Na bazie zebranego do tej pory materiału dowodowego zadecydowaliśmy o zastosowaniu nadzwyczajnego środka zapobiegawczego w postaci zamknięcia dla publiczności stadionu w Bydgoszczy na jeden, najbliższy mecz. Postępowanie będzie jednak kontynuowane na kolejnym posiedzeniu Komisji Ligi (w środę – przyp. red.). Sprawa będzie kompleksowo badana, po zapoznaniu się ze stanowiskiem zarówno klubu Zawisza, jak i władz miejskich oraz policji. Wtedy też będziemy mogli podjąć ostateczne decyzje w tej sprawie. Ważne, by nie dopuścić do podobnych sytuacji w przyszłości – dodaje Piotr Jakubicz.

Jednocześnie komisja zdecydowała o nałożeniu na Widzew Łódź oraz na Zawiszę Bydgoszcz zakazu organizacji wyjazdów zorganizowanych grup kibiców do końca roku.

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/dd569db5e8_0.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/90455f6020_00.JPG[/img]

Zawisza Bydgoszcz:
[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/46017055a3_8.JPG[/img]

Widzew Łódź:
[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/55934276ca_21.JPG[/img]

[img]https://stadionowioprawcy.net/foto/255b46040d_22.JPG[/img]

zdjęcia: ZawiszaFans.com
źródło: 90minut.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments