Kary od Komisji Ligi

Komisja Ligi na swoim posiedzeniu ukarała cztery kluby – Lecha Poznań, Lechię Gdańsk, Wisłę Kraków i Cracovię.

-W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (użycie środków pirotechnicznych) podczas meczu Lech Poznań – Korona Kielce na klub z Poznania nałożono karę finansową w wysokości 20 000 złotych. Dodatkowo na klub z Poznania został nałożony zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na jeden mecz Lotto Ekstraklasy (spotkanie z Pogonią Szczecin).

-W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (użycie środków pirotechnicznych) podczas meczu Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław na klub z Gdańska nałożono karę finansową w wysokości 15 000 złotych. Dodatkowo na klub z Gdańska został nałożony zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na jeden mecz Lotto Ekstraklasy.

-W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (użycie środków pirotechnicznych) podczas meczu Wisła Kraków – Cracovia na Wisłę Kraków nałożono karę finansową w wysokości 10 000 złotych.

-W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Wisła Kraków – Cracovia na Cracovię nałożono karę finansową w wysokości 30 000 złotych. Dodatkowo na klub został nałożony zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na jeden mecz Lotto Ekstraklasy oraz na następny mecz z Wisłą Kraków (w ramach rozgrywek Ekstraklasy).

 

Raporty meczowe:
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław 09.12.2016
Wisła Kraków – Cracovia 10.12.2016
Lech Poznań – Korona Kielce 11.12.2016

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments