Wojewoda dolnośląski docenił po swojemu hit ostatniej kolejki Ekstraklasy 11 grudnia 2019

Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski podjął decyzję o zamknięciu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu na mecz 19. kolejki Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław zmierzy się z Lechem Poznań.

Klub z Wrocławia chciał zamknięcia trybuny B, na której zasiadają najzagorzalsi kibice Śląska Wrocław. Przypomnijmy, że podczas meczu Śląska z Legią obie ekipy odpaliły ogromne ilości pirotechniki. Po oprawie Ultras Silesii mecz został przerwany na 12 minut.

 Jeżeli będzie pewność, że będziemy mieć do czynienia z bezpiecznymi widowiskami, meczę będą mogły ponownie odbywać się z udziałem publiczności – podkreśla Obremski.

Dlatego władze Wrocławia zareagowały i przeprowadzą w klubie audyt. – Ilość materiałów pirotechnicznych wniesionych na stadion przeszła granice zdrowego rozsądku. Do soboty nie będę miał wystarczających informacji, że stadion jest szczelny. Ten element audytu jest dla mnie najważniejszy. Pod koniec stycznia zamierzam spotkać się z władzami Wrocławia i rozstrzygnąć, co z rundą wiosenną – dodaje wojewoda na konferencji prasowej.

Na meczu obecnych było 31819 osób w tym 3421 Legionistów. Pełny raport meczowy zobaczycie TUTAJ.