Widzew Łódź ukarany zamknięciem dwóch trybun 21 sierpnia 2020

Widzew Łódź został ukarany przez PZPN zamknięciem trybun B i D na dwa pierwsze mecze rozgrywek. To konsekwencje zachowania kibiców łódzkiego klubu podczas meczu w ostatniej kolejce 2. ligi. To oznacza, że trybuny, o których mowa będą zamknięte podczas meczu derbowego z ŁKS-em oraz Stomilem Olsztyn.

 

Komunikat Komisji Dyscyplinarnej PZPN w tej sprawie:

Komisja Dyscyplinarna PZPN po rozpatrzeniu sprawy dotyczącej niewłaściwego zachowania kibiców gospodarzy podczas meczu II ligi pomiędzy drużynami Widzewa Łódź i Znicza Pruszków, który odbył się 25 lipca 2020 roku, na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, postanowiła ukarać klub Widzew Łódź karą dyscyplinarną zakazu rozgrywania 2 meczów z udziałem publiczności na części obiektu sportowego – tj. wszystkich sektorach trybuny B i D stadionu Widzewa.

Kara dotyczy rozgrywek Fortuna 1 Ligi w sezonie 2020/2021 i ma rygor natychmiastowej wykonalności. Zgodnie z informacją otrzymaną z PZPN 25 sierpnia do klubu odrębnym pismem wysłane zostanie uzasadnienie orzeczenia, po otrzymaniu którego możliwe jest odwołanie się klubu od decyzji Komisji Dyscyplinarnej PZPN.

 

Oświadczenie klubu Widzew Łódź ws. zajść po meczu ze Zniczem przeczytacie TUTAJ. Do tej kwestii postanowili odnieść się również kibice reprezentujący grupę „Wiara spod Zegara”, więcej TUTAJ.