UEFA ukarała Legię 16 sierpnia 2021

Legia Warszawa poinformowała, że decyzją UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body (UEFA CEDB) z dnia 16 sierpnia 2021 r. na klub została nałożona kara częściowego zamknięcia stadionu (Trybuna Północna) na najbliższy mecz w ramach rozgrywek UEFA w Warszawie.

Decyzja UEFA CEDB ma związek z użyciem środków pirotechnicznych w trakcie meczu z Dinamem Zagrzeb w dniu 10 sierpnia 2021 r. Jednocześnie na klub została nałożona kara finansowa za niedrożne przejścia komunikacyjne w trakcie ww. meczu.

Raport meczowy: El. LM: Legia Warszawa – Dinamo Zagrzeb 10.08.2021

 

Nieznani Sprawcy:

Drodzy Kibice!

Jak pewnie wiecie zostaliśmy dziś ukarani przez UEFE, zamknięciem Żylety na najbliższy mecz ze Slavia.
Jest to pokłosiem zaprezentowania przez nas oprawy. Jaka była to oprawa z pewnością pamiętacie. Pamięta to pewnie większość Polski i nie tylko.
To kolejna kara, jaką otrzymujemy od tej organizacji po prezentacji upamiętniającej ofiary Powstania Warszawskiego. UEFA, która sama jest przesiąknięta ideologią i narzucaniem jedynego słusznego toku myślenia, po raz kolejny karze nasz klub za tego typu prezentację. Zamknięcie trybuny za oprawę to absolutny ewenement. Skala kar, jaka przykładana jest do naszego klubu jest totalnie niezrozumiała. Mecz nie został przerwany. Nie pojawiły się żadne zakazane symbole. Mimo to UEFA wytacza najcięższe działa i zamyka nam trybunę. Kara, której przyznanie dla większych klubów jest ostatecznością i jest zarezerwowana na największe „przewinienia”, nam przyznana jest za patriotyczną oprawę, która spotyka się praktycznie tylko z pozytywnym odbiorem nie tylko wśród kibiców.