Sektor gości we Wrocławiu zamknięty? 7 maja 2019

Podczas najważniejszego spotkania w bieżącym sezonie dla Śląska Wrocław i Arki Gdynia, czyli pojedynku pomiędzy tymi drużynami w ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy, prawdopodobnie zabraknie kibiców gości. Do wojewody dolnośląskiego wpłynął wniosek o zamknięcie sektora dla gdynian.

 

SLASKnet.com:
Jak udało nam się ustalić, podczas prawdopodobnie najważniejszego spotkania w tym sezonie dla Śląska Wrocław i Arki Gdynia, czyli pojedynku pomiędzy tymi drużynami w ostatniej kolejce Ekstraklasy, zabraknie kibiców gości. Mecz, który zostanie rozegrany w sobotę 18 maja we Wrocławiu, może zadecydować o tym, kto spadnie do I ligi.

Do wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka wpłynął wniosek o zamknięcie sektora dla gdynian. Przyczyna? Ranga tego spotkania, po którym jedna z drużyn może spaść z Ekstraklasy i możliwe reakcje trybun na taką sytuację. Brano pod uwagę także relacje pomiędzy fanami Śląska i Arki, czyli podwyższone ryzyko, że mogłoby dojść do zagrożenia bezpieczeństwa.

Wojewoda oficjalnie decyzji jeszcze nie podjął, ale biorąc pod uwagę historyczne decyzje samorządowców, jest to raczej sprawa przesądzona. Na meczach Śląska i Arki już kilkukrotnie zamykane były sektory gości, zarówno we Wrocławiu jak i w Gdyni. Kiedy jeszcze gdynianie mieli możliwość pojawianie się na Stadionie Wrocław, doszło do kilku incydentów, które widać na zdjęciach z 18 grudnia 2016 roku.

Więcej przeczytać możemy TUTAJ.

źródło: slasknet.com

zdjęcia: ultravlnc.blogspot.com