PZPN wymierzył kary po Derbach Łodzi 6 maja 2022

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła decyzję o ukaraniu ŁKS-u i Widzewa za incydenty podczas derbowego spotkania Fortuna 1 Ligi. Obie sankcje zostaną wykonane natychmiastowo.

 

ŁKS Łódź:

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła ukarać ŁKS Łódź karą dyscyplinarną w związku z wydarzeniami, do których doszło w trakcie rozegranego w ubiegły wtorek meczu derbowego.

Komisja Dyscyplinarna powołując na Regulamin Dyscyplinarny PZPN postanowiła ukarać ŁKS Łódź karą dyscyplinarną w postaci zakazu rozgrywania jednego domowego meczu z udziałem publiczności, a ponadto karą zakazu wyjazdów zorganizowanej grupy kibiców na wyjazdowe mecze piłkarskie w wymiarze trzech spotkań (tj. dwa najbliższe mecze wyjazdowe z Górnikiem Polkowice i GKS-em Katowice w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi oraz najbliższy mecz wyjazdowy, który zostanie rozegrany pomiędzy drużynami Widzewa Łódź i ŁKS-u w rozgrywkach mistrzowskich). Oprócz tego Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała klub karą pieniężną w wysokości 10 tys. zł.

 

Widzew Łódź:

Poznaliśmy orzeczenie Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie braku porządku w trakcie meczu z ŁKS Łódź w dniu 3 maja 2022 r.

Zgodnie z orzeczeniem Widzew Łódź został ukarany zakazem wyjazdów zorganizowanych grup kibiców w wymiarze dwóch meczów w rozgrywkach mistrzowskich. Kara ma wymiar natychmiastowej wykonalności.

 

zobacz również zdjęcia:

źródło: lkslodz.pl, widzew.com