Olimpia Elbląg ukarana przez Komisję Dyscyplinarną PZPN 26 września 2020

Mecz 6. kolejki II ligi, w którym Olimpia Elbląg zagra z Sokołem Ostróda, zostanie rozegrane bez udziału publiczności. Ma to związek z nałożeniem kary przez Komisję Dyscyplinarną PZPN na Olimpię Elbląg za niewłaściwe zachowanie kibiców podczas meczu z Chojniczanką Chojnice.

Przypomnijmy, jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, że po meczu Olimpii z Chojniczanką sympatycy elbląskiej drużyny czekali na trenera Łukasza Kowalskiego, ten najwidoczniej bojąc się niewygodnych pytań, postanowił uciec ze stadionu karetką na sygnale. Olimpijczycy wydali w tej sprawie oświadczenie.

ZKS Olimpia Elbląg:
Wobec niewłaściwego zachowania kibiców podczas ostatniego meczu z Chojniczanką Chojnice, Komisja Dyscyplinarna PZPN zadecydowała o przyznaniu zakazu rozgrywania jednego meczu na Stadionie Miejskim z udziałem publiczności. Kara dyscyplinarna będzie obowiązywała podczas wtorkowego (29 września, godzina 20:30) meczu z Sokołem Ostróda.

Zakaz obejmuje część obiektu jaką są trybuny A1, A2, ŁUK oraz B3, z wyjątkiem sektora VIP. W związku z powyższym Klub nie będzie prowadził sprzedaży biletów na zbliżające się spotkanie.

Wszyscy właściciele karnetów na trybunę VIP będą mogli wejść na teren Stadionu Miejskiego bramą od strony ul. Agrykola, po okazaniu ważnego karnetu. Szczegóły dotyczące spotkania ukażą się w najbliższy poniedziałek.

Transmisję meczu Olimpia Elbląg – Sokół Ostróda będzie można obejrzeć na otwartym kanale TVP Sport oraz w bezpłatnej aplikacji TVP Stream.

źródło: zksolimpia.pl