Komisja Ligi ukarała Lechię i Legię 25 kwietnia 2019

Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała piłkarza Piasta Gliwice Jorge Félixa, trenera Legii Warszawa Aleksandra Vukovicia, szkoleniowca Zagłębia Lubin Bena van Daela oraz Lechię Gdańsk i Legię Warszawa.

 

Komunikat Komisji Ligi:

  • Na trenera Legii Warszawa Aleksandra Vukovicia nałożono karę dyskwalifikacji w 1 meczu Ekstraklasy. Szkoleniowiec został usunięty z ławki rezerwowych w meczu 32. kolejki Lech Poznań – Legia Warszawa.
  • W związku z zachowaniem trenera KGHM Zagłębia Lubin Bena Van Daela po meczu Piast Gliwice – KGHM Zagłębie w 32. kolejce Ekstraklasy, na szkoleniowca nałożono karę dyskwalifikacji w 1 meczu Ekstraklasy oraz karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych.
  • W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk – Piast Gliwice w 31. kolejce Ekstraklasy, na klub Lechia nałożono karę finansową w wysokości 10 tysięcy złotych. 
  • Na zawodnika Piasta Gliwice Jorge Felixa nałożono karę dyskwalifikacji w trzech meczach Ekstraklasy. Zawodnik otrzymał samoistną czerwoną kartkę w meczu Piast Gliwice – KGHM Zagłębie Lubin w 32. kolejce.
  • W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Lech Poznań – Legia Warszawa w 32. kolejce Ekstraklasy, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 2 mecze z Lechem Poznań w Ekstraklasie.

źródło: 90minut.pl