Komisja Ligi ukarała Lechię i Legię 1 maja 2019

Komisja Ligi Ekstraklasy SA postanowiła anulować żółte kartki zawodnika Lecha Poznań – Roberta Gumnego (mecz 33. kolejki Lotto Ekstraklasy z Pogonią Szczecin) i gracza Lechii Gdańsk – Filipa Mladenovicia (mecz 32. kolejki z Pogonią), a także ukarać innego zawodnika Lechii – Dušana Kuciaka i gracza Miedzi Legnica – Kornela Osyrę oraz Lechię i Legię Warszawa. Kary mają związek z wydarzeniami, które miały miejsce podczas 33. kolejki Lotto Ekstraklasy.

 

Komunikat Komisji Ligi:

  • Po zapoznaniu się ze stanowiskiem Kolegium Sędziów PZPN Komisja Ligi postanowiła uwzględnić protesty Lecha Poznań od kary napomnienia dla Roberta Gumnego w meczu 33. kolejki Ekstraklasy oraz Lechii Gdańsk od kary napomnienia dla Filipa Mladenovicia w meczu 32. kolejki Ekstraklasy. Powyższe oznacza, iż jest to równoznaczne z uznaniem kar żółtej kartki dla ww. zawodników za niebyłe.
  • Komisja Ligi postanowiła uwzględnić wniosek zawodnika Dusana Kuciaka o dobrowolne poddanie się karze finansowej w wysokości 10 tysięcy złotych w związku z zachowaniem ww. zawodnika po meczu 33. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk – Legia Warszawa.
  • W związku z czerwoną kartką i zachowaniem zawodnika Miedzi Legnica Kornela Osyry w trakcie meczu Miedź Legnica – Wisła Płock w 33. kolejce Ekstraklasy, na zawodnika nałożono karę dyskwalifikacji w 1 meczu Ekstraklasy oraz karę finansową w wysokości 3 tysiące złotych.
  • W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Lechia Gdańsk – Legia Warszawa w 33. kolejce Ekstraklasy, na klub Lechia Gdańsk nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. W związku z zachowaniem kibiców gości na tym samym meczu, na klub Legia Warszawa również nałożono karę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych.

źródło: 90minut.pl