Komisja Ligi ukarała cztery kluby 20 lutego 2019

Komisja Ligi Ekstraklasy SA na dzisiejszym posiedzeniu zdecydowała o nałożeniu kar na Legię Warszawa, Cracovię, Pogoń Szczecin i Zagłębie Lubin.

 

Decyzje Komisji Ligi:

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Legia Warszawa – Cracovia w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 70 tysięcy złotych, karę zamknięcia trybuny północnej na 1 mecz w zawieszeniu na 6 miesięcy oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 3 wskazane przez Komisję mecze w Ekstraklasie.

 

W związku z zachowaniem kibiców gości podczas meczu Legia Warszawa – Cracovia w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Cracovia nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 1 mecz Ekstraklasy.

 

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Pogoń nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 1 mecz w Ekstraklasie.

 

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Zagłębie Lubin – Miedź Legnica w 22. kolejce Ekstraklasy, na klub Zagłębie Lubin nałożono karę finansową w wysokości 40 tysięcy złotych oraz karę wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 2 wskazane przez Komisję mecze w Ekstraklasie.

źródło: 90minut.pl