Kluby też nie chcą kibiców gości 23 września 2020

Pomimo łagodzenia obostrzeń na stadionach, możliwości przyjmowania zorganizowanych grup kibiców gości, na każdym kroku fanatykom rzucane są kłody pod nogi. Doświadczyli tego kibice Rakowa Częstochowa i Pogoni Szczecin, którym w najbliższy weekend nie będzie dane dopingować swoich zespołów z perspektywy sektora gości.

W sobotę drużyna Rakowa podejmie rywalizację w meczu wyjazdowym z Cracovią. Za pośrednictwem fanpage’a Wieczny Raków czytamy, iż decyzją zarządu KS Cracovia na mecz zorganizowana grupa kibiców gości nie zostanie wpuszczona.

Cracovia – Raków Częstochowa 08.12.2019 | Fot. Slawo

Z kolei Portowcy mieli udać się do Poznania, lecz organizację wyjazdu uniemożliwił im Henryk Szlachetka, dyrektor ds. bezpieczeństwa w Lechu Poznań, który nie udzielił żadnych informacji na temat dystrybucji biletów.

Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy”:
„Drodzy kibice, mamy problem z otrzymaniem informacji zwrotnej odnośnie biletów na niedzielny mecz. Zwracamy się do Was z prośbą. Napiszcie proszę wiadomość na adres henryk.szlachetka@lechpoznan.pl, jest to osoba odpowiedzialna za obecne zamieszanie. Może wam się uda uzyskać informacje zwrotną. Z góry dziękujemy za liczną pomoc 😎”

 

Ostatecznie fani granatowo-bordowych zrezygnowali z eskapady do Wielkopolski.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 18.02.2018 | Fot. Jakub Nowak


AKTUALIZACJA 24.09.2020 9:00

 

Na oficjalnej stronie poznańskiego klubu czytamy:

Ekstraklasa S.A. na wniosek Lecha Poznań podjęła decyzję o przełożeniu niedzielnego meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy. W nim Kolejorz miał podjąć przy Bułgarskiej Pogoń Szczecin.

– Chcemy w każdy możliwy sposób wspomóc polskie kluby w walce o awans do fazy grupowej Ligi Europy. Dzięki tej decyzji drużyna z Poznania zyska więcej czasu na przygotowania do meczu IV rundy eliminacji tych rozgrywek. Teraz trzymamy mocno kciuki za zespoły Legii i Piasta – mówi Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.

Decyzja o przełożeniu spotkania Lecha Poznań z Pogonią Szczecin została podjęta w porozumieniu z nadawcami telewizyjnymi. O nowym terminie rozegrania meczu poinformuje wkrótce Departament Rozgrywek Ekstraklasy S.A.