Derby Krakowa bez kibiców Wisły 20 lutego 2020

Do najbliższego spotkania derbowego, w którym Wisła Kraków zmierzy się na stadionie przy ulicy Kałuży z „Pasami”, pozostały już niespełna dwa tygodnie, ale już teraz mecz ten rozpala dodatkowe emocje. Okazuje się bowiem, że klub Cracovia udostępnić zamierza fanom „Białej Gwiazdy” zaledwie 450 biletów, a dodatkowo obwarował ich przekazanie wpłaceniem kaucji, w wysokości aż 45 tysięcy złotych. W związku z tym pomysłem fani Wisły zapowiedzieli, że na spotkanie derbowe się nie wybiorą.

Cracovia – Wisła Kraków 13.12.2017 | Fot. Robert Stroiński

Ultra Wisła:

We wtorek 3 marca odbędą się Derby Krakowa. Mieliśmy się pojawić na tym meczu, wszak trochę czasu minęło od naszej ostatniej wizyty w sektorze gości, sprawy potoczyły się jednak inaczej…

Dziś otrzymaliśmy informację, że włodarze klubu podjęli decyzję o przyznaniu nam 450 biletów pod warunkiem… wpłacenia kaucji na poczet przyszłych zniszczeń w kwocie 45 tysięcy złotych.

Zachowanie klubu z drugiej strony Błoń jest po prostu skandaliczne. To łamanie wszelkich standardów związanych z przyjmowaniem kibiców na stadionach ekstraklasy, wyznaczanie jakiejś kolejnej obłąkanej roszczeniowej drogi, którą zaraz podchwycą inni decydenci ekstraklasowych klubów.

Z naszej strony decyzja może być tylko jedna: NIE IDZIEMY NA DERBY.

Nikt nie będzie stawiał nam jakichś śmiesznych warunków, a zwłaszcza włodarze klubu z Kałuży. Patrząc z drugiej strony, trudno się dziwić tamtejszym działaczom. Zachowują się zgodnie ze swoją tradycją. Już w czasach kiedy kupowali mecze, robili problemy z biletami…