Kary dla kibiców Olimpii Grudziądz

Wczoraj Sąd Rejonowy w Grudziądzu wymierzał kary dla czwórki kibiców, którzy mieli dopuścić się wykroczeń: zasłaniali się transparentem tzw. „sektorówką” oraz dwóch osób, które miały popełnić przestępstwo: „mężczyzny, który rzucił w policjanta niebezpiecznym narzędziem i kobiety, która znieważyła funkcjonariusza i naruszyła jego nietykalność”. Jednego nieletniego „rozliczał” Sąd Rodzinny. Czwórka mężczyzn, która została zatrzymana w związku z zakłócaniem porządku po niedzielnym meczu Olimpii Grudziądz z GKS-em Katowice została wczoraj „rozliczona” przez sąd.

 

Sąd ukarał również dwójkę zatrzymanych za przestępstwa popełnione podczas szarpaniny z ochroną i policją po meczu. Wśród nich jest kobieta. – Grudziądzanka usłyszała zarzut znieważenia funkcjonariusza policji i naruszenia nietykalności. Sąd zgodnie z naszym wnioskiem wymierzył jej karę ograniczenia wolności na okres trzech miesięcy w postaci 25 godzin miesięcznie pracy na cele społeczne – mówi Magdalena Chodyna, zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu.

Jak informuje Sektor Prawa:

W postępowaniu karnym w trybie przyśpieszonym zapadły już wyroki. 3 miesiące ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac na cele społeczne w wymiarze 25 godzin miesięcznie to wyrok jaki usłyszała zatrzymana. 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na okres próby 2 lat, nadzór kuratora, 3 letni zakaz wstępu na imprezy masowe oraz grzywna – to wyrok jaki zapadł w sprawie mężczyzny. Zatrzymany w sprawie zdarzeń na stadionie niepełnoletni 16 – latek trafił do Sądu Rodzinnego, gdzie sąd rozpatrzył jego udział w zajściach pod kątem demoralizacji.

Kolejny kibic, którego policjanci zatrzymali w poniedziałek (28.05) będzie odpowiadał w zwykłym trybie. Mężczyzna podejrzany jest o naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Wczoraj (29.05) został doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna będzie musiał stawiać się w jednostce policji 3 razy w tygodniu, nie może opuszczać kraju oraz musi wpłacić poręczenie majątkowe.

 

Więcej zdjęć z meczu:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments