Kapelko kończy swoje rządy w Górniku Łęczna

Przed chwilą napłynęła bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kibiców Górnika Łęczna. Artur Kapelko z którym to kibole Górnika mieli konflikt z dniem dzisiejszym został odwołany ze swojego stanowiska!

Rada Nadzorcza zdecydowała o powołaniu na stanowisko prezesa zarządu pana Veljko Nikitovicia – byłego piłkarza Górnika, który grał w klubie z Łęcznej 15 lat. To kolejna bardzo dobra wiadomość, bowiem Veljko jest jedną z najbardziej szanowanych osób pracujących w Górniku. Przez lata kibice Górnika wywieszali flagę Serbii, z której to nowy prezes pochodzi.

– Chciałbym podziękować za ponad 8 lat pracy oraz wiele wspaniałych chwil i meczów. Miałem zaszczyt pracować z fantastycznymi ludźmi, piłkarzami i trenerami. Przez 3 lata reprezentowaliśmy region w piłkarskiej ekstraklasie. Niestety w ostatnim sezonie nie udało nam się utrzymać, ale przykład Górnika Zabrze pokazuje, że w sporcie można podnieść się po porażce. Cieszę się, że narastająca strata finansowa została radykalnie zmniejszona. Będę dalej trzymał kciuki za Górnika Łęczna. Wszystkim osobom związanym z klubem, kibicom, piłkarzom, trenerom, pracownikom i sponsorom, panu wojewodzie lubelskiemu Przemysławowi Czarnkowi oraz panu marszałkowi województwa lubelskiego Sławomirowi Sosnowskiemu dziękuję za współpracę i życzę wszystkiego najlepszego. Osobne podziękowania należą się panu prezesowi Stanisławowi Stachowiczowi i wszystkim poprzednim zarządom i radom nadzorczym. Dzięki nim klub powstał i może reprezentować lubelską piłkę na piłkarskiej mapie Polski. Jestem szczęśliwy, że mogłem pracować w Górniku Łęczna– powiedział Artur Kapelko, były prezes zarządu.

Chcę podziękować Radzie Nadzorczej za zaufanie, którym mnie obdarzono. Po 15 latach gry w Górniku podejmuję się nowej roli, która niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Chcę kontynuować dobre rzeczy, który były robione w klubie. Zrobimy wszystko razem z zarządem, żeby klub organizacyjnie i sportowo podniósł się na jeszcze wyższy poziom. Chciałbym, żebyśmy wrócili do korzeni tak, żeby w najbliższej przyszłości można było zobaczyć w składzie pierwszej drużyny wychowanków akademii Górnika. Jako nowy prezes chcę podziękować panu Arturowi Kapelko za 8 lat spędzonych w klubie, podczas których Górnik Łęczna wygrywał mecze z najlepszymi w polskiej piłce: Legią, Wisłą, Lechią czy Jagiellonią. Z prezesem Arturem Kapelko nie żegnamy się, tylko mówimy do zobaczenia – powiedział Veljko Nikitović, nowy prezes Górnika Łęczna.

Czy Górnik wróci na swój stadion do Łęcznej, a tym samym prawdopodobnie skończy się protest kibiców Górnika? Z pewnością wszystko jest na dobrej drodze, stąd też przekonamy się o tym w najbliższym czasie.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments