Jagielloński Mikołaj 2019

Na początku listopada bieżącego roku sympatycy Jagiellonii Białystok postawili sobie cel, którym było obdarowanie prezentami podopiecznych z Domu Dziecka w Białymstoku, Krasnem oraz Supraślu. Poniżej relacja z przebiegu całej akcji.

 

Dzieci Białegostoku:

Rok temu przeprowadziliśmy akcję podarowania wymarzonych prezentów dzieciom i młodzieży w Domu Dziecka w Białymstoku. W tym roku z racji na duży odzew kibiców Jagiellonii Białystok postanowiliśmy akcją objąć nie jeden, a aż w trzy Domy Dziecka.

Przygotowania do „Jagiellońskiego Mikołaja” zaczęliśmy już na początku listopada. Pierwsze spotkania, szacowanie ilu dzieciakom jesteśmy w stanie w te Święta sprawić odrobinę radości, szukanie ludzi i firm chętnych na współpracę i zaczynamy!

Na czym polegała akcja i jak urosła do takiej skali przeczytacie w tym krótkim opisie.

Cel pierwszy: DOM DZIECKA W KRASNEM
18.11.2019

W listopadowy poranek udaliśmy się w drogę do Krasnego, aby spotkać się z dyrekcją i ustalić szczegóły akcji. W Domu Dziecka w Krasnem znajduje się 50 dzieci. Każde z nich miało za zadanie napisać list do Jagiellońskiego Mikołaja, a w nim opisać swoje zachowanie w tym roku, wspomnieć o swoich planach na przyszłość i co chciałoby dostać w te Święta Bożego Narodzenia. Po zaledwie 3 dniach wszystkie listy zostały dostarczone do Mikołaja, a my wśród znajomych zaczęliśmy opowiadać o akcji…

[art5]

Cel drugi: DOM DZIECKA W BIAŁYMSTOKU
21.11.2019

Właśnie w tym Domu Dziecka rok temu narodził się pomysł tej akcji więc szczegóły były wszystkim doskonale znane i dzieciaki przystąpiły do pisania listów, a my do szukania Jagiellońskich Mikołajów. Bez nagłaśniania w mediach społecznościowych, tylko podczas jagiellońskich wydarzeń takich jak: spotkanie z piłkarzami, spotkania na temat 100-lecia, wyjazdy itd. udaje nam się odnaleźć ludzi o dobrym sercu, którzy byli chętni ufundować dzieciakom wymarzone prezenty na Święta.

Cel trzeci: DOM DZIECKA W SUPRAŚLU
01.12.2019r.

Patrzymy na listę, mamy 94 dzieciaków, jest trochę niedosyt u kibiców Jagiellonii, że nie ma liczby powyżej 100 więc szybko jedziemy do Supraśla na spotkanie z dyrekcją. Termin goni, święta blisko, ruszyły zapisy do Zabrza, po pierwszym dniu okazuje się, że trzeba czynić starania o kolejne wagony, dobra tam… jakoś damy radę – do roboty! Opiekunowie zbierają dzieci, a te szybko piszą listy do Mikołaja!

Pojawia się pytanie: „czy na pewno zdążymy?”.

Raz! Dwa! Trzy! Mało?

12-15.12.2019r.
Mamy 115 dzieciaków, masę prezentów i satysfakcję, że udało się wszystko zrobić na czas. Każdy z kibiców, który zobowiązał się do zrobienia paczki ładnie ją zapakował, zaadresował i przyniósł pod wskazany adres. Paczki zostały posegregowane, ponumerowane, przyjechał Mikołaj i zaczynamy rozwozić prezenty.

KRASNE
17.12.2019r.

Późnym popołudniem spotykamy się w Kibice Razem, nosimy prezenty do wynajętego busa i ruszamy w drogę do Krasne. Na miejscu czeka na nas przepyszny obiad, rozmawiamy z dyrekcją na temat sytuacji w domu dziecka, a dzieci powoli zaczynają schodzić się na salę. Jagielloński Mikołaj zaczyna rozdawanie prezentów, dzieci recytują wierszyki, śpiewają kolędy, niektórzy robią pompki, przysiady bądź opowiadają dowcipy, a w nagrodę dostają wymarzone prezenty. Na koniec śpiewamy wszyscy razem kolędę, a dzieci wręczają nam świąteczne upominki i dziękują za prezenty.

 

BIAŁYSTOK I SUPRAŚL
18.12.2019r.

W środę obraliśmy najpierw kurs na dom dziecka w Białymstoku gdzie zawieźliśmy 41 prezentów. Dzieciaki po wymyślonym zadaniu przez Mikołaja przystępują do otwierania prezentów. Masa papierów, hałas, ekscytacja, krzyki oraz śmiech robią wrażenie! Rozmawiamy króciutko z opiekunami, o sytuacji jaka ma miejsce w domu dziecka, dostajemy podziękowanie od Pani dyrektor. Szybko jednak musimy uciekać do Supraśla gdyż tam czekają na nas zniecierpliwione dzieciaki. Zajeżdżamy do Domu Dziecka w Supraślu, a tam trwa spotkanie opłatkowe. Zastawione stoły, dzieci w świątecznych swetrach, pięknie ubrana choinka i kolędy śpiewane przez najmłodszych – czuć klimat świąt! Wchodzi Jagielloński Mikołaj i spotyka swojego kolegę po fachu Moto Mikołaja – zbijają piątki i razem siadają do rozdawania prezentów dzieciakom! Wszyscy zgromadzeni przy stole losują kartki z pytaniami na które muszą odpowiedzieć. Dostajemy świąteczne upominki i podziękowanie za pomoc. Robimy pamiątkowe zdjęcie i jedziemy pobyć trochę w domu i pomóc przy świętach, bo zaraz wyjazd do Zabrza…

[art5]

To już jest koniec…

Wszyscy kibice, którzy brali udział w akcji otrzymali od nas podziękowanie, dorzuciliśmy do tego również list od dziecka, któremu robiono świąteczny prezent. Kończymy akcję „Jagielloński Mikołaj 2019”, a w raz z nią kończymy kolejny rok działań na Jagiellonii. Nadejdzie czas jeszcze na podsumowanie tego roku w naszym wykonaniu. Pragniemy z tego miejsca podziękować wszystkim Jagiellońskim Mikołajom za okazaną pomoc i wsparcie. Dziękujemy również wszystkim firmom, które zaangażowały się w pomoc przy tym wydarzeniu. Większość chce pozostać anonimowymi darczyńcami gdyż jak to mówią: „robimy to dla siebie, a nie dla poklasku”. Dzięki wam wszystkim u dzieciaków pojawił się uśmiech na twarzy w te Święta Bożego Narodzenia!

Akcja „Jagielloński Mikołaj” utwierdziła nas, że środowisko kibicowskie w Białymstoku jest naprawdę bardzo dobrze zorganizowane i chętne do działania na każdej płaszczyźnie.

Ave Wielka Jagiellonio!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments