Jagiellonia Białystok – Polonia Warszawa 15.03.2013

Dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj starali się stworzyć podczas meczu fajną atmosferę. Cieszy wygrana Jagiellonii, doping kibiców i wsparcie drużyny mimo mrozów. Komu zależy na Jagiellonii, ten stara się jak może, by wszystko „miało ręce i nogi”. Jednak nie cieszą zdarzenia, które mają miejsce poza atmosferą meczu. Policjanci dzisiaj znów dali pod stadionem popis – zaczyna się kolejna runda prowokacji, wymyślonych mandatów, prób wyeliminowania kibiców oraz zabicia atmosfery, którą współtworzą aktywni fani Jagiellonii.Po meczu policja czekała z zaplanowaną prowokacją na jednego z kibiców, któremu wymyśliła podczas spotkania bzdurny artykuł niedostosowywania się do poleceń ochrony, a kolejnych zaciągnęła do radiowozów, by zarzucić im tak poważne wykroczenia jak użycie wulgarnego słowa czy plunięcie. Pokaz policyjnej siły ubarwiło szarpanie przez funkcjonariuszki kobiety w ciąży, próby odebrania kibicom sprzętów służących do nagrywania całego zajścia i zastraszania osób, które chciały być obecne w miejscu zdarzeń.

To jest przerażające, co się dzieje przy Słonecznej. Przeraża jak bardzo bezkarni są mundurowi i jak usilnie dążą do zabicia ruchu kibicowskiego w Białymstoku. Nie dziwi, że kolejne osoby przed meczami stawiają sobie pytanie czy warto zaryzykować setki złotych na mandaty, nerwy i tego typu emocje. Policja dąży do tego, aby w Białymstoku nie było komu poprowadzić doping, powiesić flagi, zorganizować wyjazd i stworzyć atmosferę, za którą klub po meczach dziękuje.

Jasne jest, że nigdy się nie poddamy i takie zdarzenia nie zatrzymają osób zaangażowanych. Musimy stać ramię w ramię i sprzeciwiać się policyjnej prowokacji. Wiedzcie jednak co się dzieje i miejcie oczy szeroko otwarte. Nigdzie w Polsce nie mają miejsce aż takie wybryki policji – w końcu i u nas zakończą karierę ci, którzy próbują się wybić na prześladowaniu kibiców Jagiellonii. Miejmy nadzieję, że kibice i klub będą się trzymać razem sprzeciwiając się umundurowanym prowokatorom i prześladowcom.
Dzieci Białegostoku

[IMG]https://stadionowioprawcy.net/foto/83606b3402_jaga.jpg[/IMG]

Zdjęcie: Jagiellonia.net | Żródło: Dziecibialegostoku.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments