Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 07.06.2015

W przerwie spotkania doszło do starcia kibiców Jagiellonii Białystok i Lechii Gdańsk. Goście wybiegli z sektora gości w kierunku trybun gospodarzy. Doszło do krótkiej wymiany zdań, która zaowocowała stratą barw po obu stronach. Do akcji dość szybko wkroczyła niezawodna w Białymstoku policja.

EDIT:
Relacja kibica Jagiellonii Białystok:
”Lechia za bramą prowokuje około 7-11 pikników do podbiegnięcia pod bramę do sektora gości, po czym kroi dwie osoby. Szarpie bramę sektora gości i próbuje się dostać na sektor Jagiellonii (boczny), gdzie zasiadają się sektory rodzinne. Jagiellonia szybko zbiera około 300 osób i wszyscy ruszają w stronę Lechii biegnąc tunelem między sektorami. Lechia rozwala bramę sektora gości po czym dochodzi do 20 sek. konfrontacji. Lechia zostaje przegoniona około 30 metrów do tyłu, po czym rzuca ciężkimi przedmiotami w stronę Jagiellonii, od razu odpalają 2 race, które również zostają rzucone w kibiców Jagiellonii. Lechia nie podejmując dalszej konfrontacji cofa się na swój sektor po czym wbiegają białe kaski i przepędzają kibiców Jagiellonii oddzielając ich skutecznie od sektora Lechii.
Lechia traci dwie koszulki oraz 4 szaliki.”

Gospodarze zaprezentowali oprawę składającą się z flag na kijach, kartoników w barwach oraz flagi i pasów materiałów, które utworzyły krzyżówkę z nazwisk piłkarzy. Po meczu sympatycy Jagiellonii Białystok udali się na fetę, gdzie zabawa trwała do rana.

Kibice Lechii Gdańsk pojechali do Białegostoku w okolicznościowych koszulkach, co dało dość fajny wizualnie efekt. Na boisko wyrzucili mnóstwo konfetti oraz serpentyn. W drugiej części spotkania zaprezentowali sektorówkę składającą się z rozciągniętych pasów materiału w towarzystwie transparentu. Po ich opuszczeniu w sektorze gości pojawiły się race oraz flagi na kijach.

Jagiellonia Białystok:

Lechia Gdańsk:

Feta Jagiellonii Białystok:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments