IV Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Gdynia 01.03.2015

Poniżej relacja Kibiców Arki:

1 marca to dzień, podczas którego w całej Polsce został oddany hołd tym ludziom, naszym Bohaterom, dla których Ojczyzna, Honor i Bóg były najwyższymi wartościami. Mowa oczywiście o Żołnierzach Wyklętych, którzy po 1945 roku nie złożyli broni, za co cierpieli przez prześladowania, ból i wszelaką krzywdę, mordowani w sowieckich kazamatach i katowniach NKWD oraz UB, tylko za to że wierzyli w wolną, tą prawdziwie wolną Polskę.

W Gdyni już po raz czwarty zorganizowaliśmy Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z płonącymi pochodniami, wizerunkami Żołnierzy Wyklętych oraz głośnymi okrzykami przeszliśmy spod Urzędu Miasta, ulicą Świętojańską na Skwer Kościuszki, gdzie po przemówieniach oraz apelu poległych, złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Armii Krajowej. Następnie odśpiewaliśmy hymn i wspólnie stanęliśmy, jak rok temu, do pamiątkowego zdjęcia. Marsz przebiegał bardzo sprawnie i zorganizowanie, nie było żadnych przeszkód. Z radością informujemy, że było nas ponad tysiąc osób.

Dziękujemy wszystkim za stawiennictwo i przemaszerowanie razem z nami, dla pamięci Żołnierzy Wyklętych. Do zobaczenia za rok, w jeszcze liczniejszym gronie!

Czołem Wielkiej Polsce!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments