Internet mobilny na Mundial w Rosji

W związku ze zbliżającym się Mundialem w Rosji przygotowaliśmy dla Was ofertę pewnej sieci, która pozwoli na korzystanie z mobilnego internetu za niewielkie pieniądze. Darmowe wi-fi z pewnością będzie dostępne na stadionach, stacjach benzynowych, czy na mieście. Dla tych, którzy wybierają się do Rosji i chcą mieć stały dostęp do sieci zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Ruslan (kibic Spartaka Moskwa) pomógł nam zlokalizować jedną z najlepszych ofert na rosyjskim rynku sieci telekomunikacyjnych. Ten polecił nam sieć YOTA, która ma w swojej ofercie elastyczne pakiety do wyboru. Niestety karty sim do polski nikt nie wyśle, także trzeba ją zakupić w salonie lub sklepach partnerskich. Rejestracja odbywa się podobnie jak w Polsce z użyciem dokumentu – tam paszportu. Do tego jeszcze wrócimy.

Rosja jest największym krajem na świecie, stąd też oferta jest zróżnicowana w zależności od obwodów w których chcemy korzystać z sieci. Pierwszy mecz Polacy rozegrają 19 czerwca w Moskwie na Otkrytije Arenie o godzinie 15.00 z Senegalem. Stąd też poniższa oferta skierowana będzie dla Obwodu Moskiewskiego. Podział terytorialny Rosji znajdziecie TUTAJ.

Poniżej kilka kroków jak sprawdzić ofertę pod siebie:
1. Wchodzimy na stronę www.yota.ru
2. Dalej wybieramy obwód (w przykładzie wybrano Obwód Moskiewski).


3. Powinno przekierować na tą stronę – https://www.yota.ru/voice#/collect

4. Oferta może zostać wybrana dowolnie według potrzeb, wystarczy zaznaczać aplikacje do których można mieć nielimitowany dostęp, czy też sam pakiet danych.

W przykładzie powyżej darmowy dostęp do aplikacji: Instagram, Facebook, Skype. Dodatkowo 6GB internetu oraz 50s smsów. To wszystko za 395 rubli rosyjskich co według przeliczenia kalkulatora coinmill.com pokazuje 22.44 PLN

Myślimy, że najlepszym sposobem na kupno karty nie znając języka jest zrobienie screena lub wydrukowanie zrzutu ekranu z wybraną pod siebie ofertą, a później pokazaniem go w punkcie sprzedaży.

Punkty sprzedaży znajdują się praktycznie w większości galerii handlowych, a także sieciach sklepów partnerskich. Poniżej zdjęcie wysepki w galerii handlowej oraz dwóch sklepów z sieci partnerskiej gdzie możecie kupić kartę SIM.


Listę punktów sprzedaży sieci YOTA możecie zobaczyć TUTAJ. Należy wybrać tak jak na zdjęciu poniżej, zaznaczyć „KUPNO”. Niebieskie pinezki pokazują oficjalne punkty Yota, natomiast fioletowe pinezki to sklepy partnerskie w których można kupić kartę. Istnieje też aplikacja, po zainstalowaniu której prowadzi nas do najbliższego punktu nabycia karty, jednak podobnie jak strona jest ona w całości po rosyjsku. Stąd też napisaliśmy o niej czysto informacyjnie.

 

Jeśli macie lepsze oferty dla wyjeżdżających na Mundial czekamy na wiadomości przez zakładkę KONTAKT.

Dziękujemy za pomoc Rus_on_tour.

PS: Wpis nie jest sponsorowany przez wyżej wymienioną sieć.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments