Informacja MSWiA w sprawie akcji policji wobec kibiców Legii

W związku z ostatnimi publikacjami prasowymi, wiceminister Jarosław Zieliński polecił komendantowi głównemu policji inspektorowi Zbigniewowi Majowi, przedstawienie wyjaśnień w sprawie akcji, podczas której policja miała stosować przemoc i wymuszać zeznania od zatrzymanej grupy kibiców.

Akcja miała miejsce w 2008 roku, kiedy to miały odbywać się derby Warszawy. Policja zatrzymała dużą grupę kibiców Legii Warszawa, którzy kierowali się na stadion klubu Polonii. Zdaniem policjantów akcja miała zapobiec zdemolowaniu miasta. Działania policji nazwane zostały później przez opinię publiczną akcją „Widelec”.

Wiceszef MSWiA podkreślił, że oczekuje wyjaśnień ze strony policji na podstawie dokumentów i informacji, którymi aktualnie dysponuje ta służba. Według publikacji prasowych przemoc wobec zatrzymanych kibiców miała polegać m.in. na biciu pałką policyjną, kopaniu czy zamykaniu w samochodzie, wewnątrz którego rozpylony był gaz.

MSWiA zależy na pełnym wyjaśnieniu tej sprawy. Wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na łamanie prawa przez policję i inne służby państwa.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments