Informacja grup kibicowskich Legii Warszawa o meczu z Dynamem Kijów

Nieznani Sprawcy opublikowali na swoim profilu FB informację grup kibicowskich, dotyczącą meczu towarzyskiego Legii Warszawa z Dynamem Kijów, który ma odbyć się w przyszły wtorek na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Poniżej prezentujemy info:

 

Drodzy Kibice!

W ostatnich dniach rozmawialiśmy z kibicami Dynama Kijów, którzy odezwali się do nas w związku ze zbliżającym się meczem charytatywnym pomiędzy Legią a Dynamem. Doceniają nasze wsparcie i dziękują także za każdą materialną pomoc, jaką walcząca Ukraina otrzymuje stale od naszego środowiska.

Wedle przedstawionych przez nich wiarygodnych dowodow i informacji, właściciele Dynama, bracia Surkis, prezentują od zawsze postawy prorosyjskie, współpracują z rosyjskimi politykami i lobbystami. Jeden z Surkisów-Grigorij-był członkiem zdelegalizowanej na Ukrainie prorosyjskiej partii politycznej. Po wybuchu wojny Surkisowie uciekli z Ukrainy z pieniędzmi. Pomimo deklaracji Surkisów o pomocy ukraińskim szpitalom i sierocińcom, nie ma żadnych dowodów na udzielanie przez nich jakiegokolwiek wsparcia.

W związku z powyższym, zdecydowaliśmy, że nie weźmiemy udziału w tym meczu. Do władz Legii apelujemy zaś o przekazanie dochodu z tego meczu na konto sprawdzonej fundacji, a nie zasilanie Dynama Kijów i prorosyjskich braci Surkisów.

Ludzi wybierających się na mecz prosimy, by z szacunku dla polskiej historii reagowali na każdą próbę wieszania flag w czarno-czerwonych barwach.

https://www.pravda.com.ua/news/2022/03/21/7333366/

Ideą meczu jest dalsze zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej i świata sportu na cierpienie zwykłych ludzi i okrucieństwo wojny, która od lutego br. trwa za południowo-wschodnią granicą Polski. Będzie to premierowe spotkanie w ramach cyklu „Mecz o Pokój!”, w którym najbardziej utytułowana drużyna ukraińska zmierzy się z klasowymi zespołami z Europy.

guest

34 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments