III Zimowy Turniej Kibiców GKS 09.02.2013

Już po raz trzeci z rzędu w zimowej przerwie w rozgrywkach ligowych fanatycy GKS-u zorganizowali halowy turniej kibiców.

Tym razem po raz pierwszy impreza odbyła się z udziałem zaproszonych gości. Z naszego zaproszenia skorzystali zarówno kibice Wisły Sandomierz (z którymi już od dłuższego czasu żyjemy w coraz lepszych stosunkach) oraz węgierskiego Diósgyőru Miszkolc (których niespodziewanie gościliśmy niedawno na meczu GKS-Pogoń, podczas ich powrotu z Marszu Niepodległości). Dzięki temu impreza uzyskała przy okazji wymiar międzynarodowy ;-).

Wiślacy zawitali w 31 osób, a Diósgyőr w 27 osób. Goszczenie rozpoczęło się już w piątek – bardzo miłą niespodziankę zgotowali nam Węgrzy, przywożąc ze sobą sporą ilość alkoholu z okolicznościowymi etykietami z herbami naszego i Ich klubu oraz hasłem „Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli i do szklanki”. Dominowało oczywiście węgierskie wino – region Miszkolca to słynny region winiarski, produkujący znaną w całym świecie markę Tokaj. W sobotę o 9 rano rozpoczął się turniej. Po szybkim losowaniu rozpoczęto rozgrywki w czterech grupach. W sumie wystartowało 20 drużyn – 18 bełchatowskich oraz 2 przyjezdne. Każdy mecz trwał 12 minut. W Hali Sportowej zawisło 5 flag GKS-u, 4 niewielkie flagi Diósgyőru oraz efektowna flaga Wisły. Łącznie przez halę tego dnia przewinęło się około 500-600 kiboli. W przerwie w rozgrywkach, około godziny 11:00 odbyły się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc dla kibiców wszystkich trzech drużyn. Ponadto dla naszych gości zorganizowano poczęstunek w postaci bigosu, a dla wszystkich dostępny był odpłatny bufet (kiełbaski z grilla, napoje) zorganizowany przez grupę „Bełchatowscy Patrioci`08”. Nie zabrakło również bogatego stoiska z kibolskimi pamiątkami GKS-u.

Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny OSD, która w finale pokonała FC KLUKI. Natomiast w meczu o 3. miejsce FC PIOTRKÓW wygrał z FC KLESZCZÓW. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary i nagrody, ufundowane przez sponsorów turnieju. W międzyczasie nasi goście zostali zaproszeni do restauracji mieszczącej się na stadionie GKS-u na obiad, a po zakończeniu turnieju wszyscy umówiliśmy się na deptaku w centrum miasta. Tam około godziny 17:00 zrobiona została pamiątkowa fotka z flagami wszystkich trzech drużyn oraz racami. Nie zabrakło również solidnej porcji śpiewów. Goście zameldowali się tam niemal w komplecie, ale niestety liczba bełchatowian była poniżej oczekiwań, gdyż wiele osób wykorzystało ten moment aby urwać się do domu – odświeżyć po zmaganiach piłkarskich oraz przebrać na dalszą – wieczorną część programu.

A była nią impreza w wynajętym lokalu w centrum miasta, który dość szybkozapełnił się łysymi kibolskimi głowami ;-). Nie zabrakło piwa, wódki, na stoły wjechała również zamówiona pizza. Impreza integracyjna trwała niemalże do północy, kiedy to wszyscy – zmęczeni „wrażeniami” tego i poprzedniego dnia – powoli zaczęli udawać się na nocleg. Następnego dnia rano żegnamy naszych gości i tym samym III Zimowy Turniej Kiboli GKS-u mogliśmy uznać za zakończony. Dziękujemy fanom Wisły Sandomierz i Diósgyőru Miszkolc za skorzystanie z naszego zaproszenia i przybycie na nasz turniej! Dziękujemy również wszystkim firmom i osobom prywatnym, które pomogły nam w organizacji turnieju finansowo lub w postaci nagród rzeczowych!

Grupa A:

1. Bińków
2. Diósgyőr Miszkolc
3. Budowlanych
4. Przytorze
5. BP’08
Z grupy A awansowali : Przytorze, Budowlanych.

Grupa B:

1. Okrzei
2. Oldboye
3. Wisła Sandomierz
4. FC Kluki
5. OSD

Z grupy B awansowali : FC Kluki,OSD.

Grupa C:

1. Grocholice
2. FC Kleszczów
3. FC Piotrków Trybunalski
4. Młode Pokolenie
5. Słoneczne

Z grupy C awansowali : FC Piotrków, FC Kleszczów.

Grupa D:

1. Centrum
2. POW
3. VB’05
4. FC KO
5. FC Szczerców

Z grupy D awansowali: POW, FC Szczerców.

1/4 finału:

Przytorze-Kluki
OSD-Budowlanych
FC Piotrków – POW
FC Szczerców – FC Kleszczów

1/2 finału:

Kluki – FC Kleszczów
FC Piotrków – OSD

Mecz o 3 miejsce:

FC Piotrków – FC Kleszczów, zwycięstwo Piotrkowa.

Finał:

OSD – FC Kluki, zwycięstwo OSD.

Wyciskanie sztangi

Kategoria do 95 kg:

1. Dawid (GKS) 165 kg
2. Jarek (GKS) 160 kg
3. Baryła (GKS) 145 kg

Kategoria +95 kg:

1. Tyborka (GKS) 220 kg
2. Ostry (Wisła Sandomierz) 200 kg
3, Śruba (GKS) 170 kg

zdjęcia:

BONUS:

źródło i zdjęcia: Belchatowianie.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments