II Memoriał ŚP. Ryśka – Żyrardów 07.06.2014

Poniżej możecie przeczytać relację kibiców Widzewa:

Zapraszamy do lektury relacji z turnieju kibiców, jaki w minioną sobotę odbył się w Żyrardowie. Impreza poświęcona była pamięci zmarłego przed dwoma laty kibica Widzewa z tego „czerwonego miasta”.

W sobotę, 7 czerwca, w Żyrardowie odbył się II Memoriał pamięci Rafała ,,Ryśka” Jankowskiego. Dzień rozpoczął się od mszy świętej w intencji zmarłego przyjaciela. Zaraz po niej większość osób udała się na cmentarz, aby odpalić symboliczne znicze oraz kilka rac. O godzinie 11:00 na obiekcie Żyrardowianki Żyrardów rozpoczęły się zmagania sportowe, w których wzięło udział 21 zespołów podzielonych na 4 grupy.

Turniej wygrała drużyna Malczka-Chojny, która w finale pokonała Ruch Chorzów 2:1. W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny Rawy Mazowieckiej i Skierniewic. Lepsza okazała się ekipa z FC Skierniewice. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary za udział w turnieju. W czasie trwania zawodów odbyły się także zawody w wyciskaniu sztangi, który wygrał fanatyk z Chorzowa. Wieczorem wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez FC Żyrardów do wynajętego lokalu na mieście, gdzie impreza trwa do białego rana.

Podsumowując, II Memoriał ŚP. „Rysia” stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Nikt z uczestników nie mógł narzekać na głód i pragnienie, nie brakowało dosłownie niczego. Przez obiekt Żyrardowianki tego dnia przewinęło się ok.350-400 osób. Warto dodać, że na turniej przyjechała zgrabna kapela tomaszowsko-rawskiego składu.
Wielkie gratulacje dla FC Żyrardów za trud całego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania dla zaprzyjaźnionego Ruchu Chorzów, CSKA Moskwa oraz Chrobrego Głogów, którzy pomimo dzielących nas kilometrów, zjawili się tego dnia w mieście widzewskich wariatów, aby uczcić pamięć „Rysia”.

ŚP. „Rysiek” na zawsze w naszych sercach!

zdjęcia i relacja: WidzewToMy.net

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments