Igloopol Dębica – Unia Oświęcim 30.06.2018

Morsy świętowały 40-te urodziny swojego klubu. Nie mogło zabraknąć opraw, a wszystko odbywało się w zgodowej atmosferze. Do Dębicy przyjechało około 50 kibiców Unii Oświęcim i Hejnału Kęty. Podczas samego meczu gospodarze zaprezentowali dwie oprawy, na które składało się 5 sektorówek i pirotechnika.

 

Relacja grupy Ultras Morsy:
40 lat minęło jak jeden dzień…

Na ostatni dzień czerwca zaplanowaliśmy imprezę na której świętowaliśmy 40 lat istnienia Ludowego Klubu Sportowego Igloopol Dębica. Klubu, który przez lata swojej działalności promował nasze miasto na terenie całego kraju, wychowując grono wybitnych sportowców, reprezentantów Polski w piłce nożnej oraz indywidualnych i drużynowych mistrzów w boksie.
Dziś dzięki grupie zapaleńców, która wkłada całe swoje serce, poświęca zdrowie, czas i nie małe pieniądze Igloopol istnieje i kultywuje tradycje sportowe występując w IV lidze podkarpackiej oraz szkoląc setki dzieciaków na nowoczesnych boiskach, dysponując znakomitą bazą i zapleczem sportowym. Pamiętając czasy świetności wierzymy że jeszcze wrócą lata w których Igloopol będzie miał szansę przypomnieć się całej piłkarskiej Polsce.

Przygotowania do tego wielkiego święta rozpoczęliśmy kilka miesięcy wcześniej. Główny ciężar organizacyjny we współpracy z zarządem klubu wzięliśmy na siebie My kibice. Spotkania z władzami miasta oraz Spółdzielni Mieszkaniowej IGLOOPOL, szukanie sponsorów, atrakcji dla dzieci, firm zainteresowanych promocją podczas imprezy czy chociażby organizacja Zlotu Zabytkowych Samochodów i Motocykli wypełniały nam czas.

Od zakończenia sezonu zaczęliśmy typową mobilizację. Na ulicach miasta pojawiły się plakaty, do skrzynek mieszkańców powędrowały okolicznościowe ulotki. Kilka dni przed imprezą własnymi siłami sprzątamy i odmalowywujemy stadion, a także muszlę koncertową i tereny wokół niej. Niestety burmistrz po raz kolejny nie wypełnił składanych obietnic i spadło to na nasze barki.

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień. Uroczystości rozpoczęliśmy od mszy w Kościele pw. Świętego Krzyża którą odprawił kapelan Igloopolu ksiądz Stanisław Schab. Następnie ze sztandarem i orkiestrą dętą ruszamy pod muszlę gdzie rozpoczyna się część oficjalna. Po przemówieniach przyszła pora na uhonorowanie byłych i obecnych piłkarzy i działaczy klubu, otrzymali oni brązowe, srebrne, złote, diamentowe i honorowe odznaki Podkarpackiego ZPN. Pamiątkowy puchar oraz dyplom gratulacyjny od Igloopolu Dębica i Podkarpackiego ZPN za udział w Mistrzostwach Świata otrzymał nasz wychowanek Artur Jędrzejczyk, który wrócił z Mundialu w Rosji i wziął udział w uroczystościach. Odznaczeni przez UKS Morsy zostali także wybitni bokserzy i trenerzy, którzy reprezentowali Igloopol w czasach świetności dębickiego boksu.
Następnie rozpoczął się piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji dla dzieci (dmuchane zjeżdżalnie, zamki, konkursy z nagrodami) na placu przy muszli koncertowej. W trakcie pikniku swoją premierę miała maskotka Igloopolu – ufundowany przez kibiców Morsik.

O godzinie 16:00 przyszedł czas na główny punkt imprezy. Rozegrany został mecz w którym piłkarze Igloopolu podejmowali Unię Oświęcim. Razem z nami obecnych 50 kibiców Unii i Hejnału – dziękujemy. Przy okazji spotkania także na stadionie przygotowaliśmy atrakcje dla najmłodszych fanów. Dzieciaki wspólnie z naszymi ultrasami stworzyły grafa, a na stoisku czekało na nie mnóstwo darmowych gadżetów. Trzeba także zaznaczyć że specjalnie na jubileusz przygotowana została książka pana Piotra Krysiaka o historii sekcji piłkarskiej Igloopolu. Prezentujemy dwie oprawy. W pierwszej połowie jest to oprawa rocznicowa – podświetlony stroboskobami trans „Wszystkiego Najlepszego !!!” i sektorówka przedstawiająca tort urodzinowy do której odpalamy symboliczne 40 rac.

Następnie na płot wędrują 3 flagi Igloopolu, po jednej układowiczów i trans „Małpa trzymaj się !” dla ziomka z Hejnału. W drugiej połowie na płocie pojawia się hasło z koszulek układowych „Brothers in battle”. Na trybunie jedna po drugiej cztery sektorówki przedstawiające herby naszych klubów i na koniec znak H. Do każdej z nich zostają odpalone świece dymne w odpowiednich kolorach. Niestety warunki atmosferyczne tego dnia uniemożliwiły sprawienie całemu miastu niespodzianki w postaci lotu nad Dębicą motolotni z jubileuszowym banerem. Po ostatnim gwizdku wszyscy wracamy pod muszlę.

Dalszy ciąg imprezy uświetnił odbywający się w tym samym czasie na parkingu Domu Sportu zlot zabytkowych samochodów i motocykli, dziękujemy wszystkim którzy przybyli. Na terenach przy muszli swoje stoiska, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem miał 33. Batalion Lekkiej Piechoty z Dębicy a także Straż Pożarna. O godzinie 19:00 rozpoczął się koncert zespołu Accord z Rzeszowa. Przy jego muzyce przez kilka godzin bawili się licznie zgromadzeni dębiczanie. Na zakończenie niebo rozświetliła masa fajerwerków. Dziękujemy wszystkim osobom, które przygotowały i wspierały imprezy towarzyszące obchodom 40-lecia Igloopolu Dębica !

Podziękowania dla: Miasta Dębica, MOK Dębica, MOSiR Dębica, SM Igloopol Dębica, UKS Morsy Dębica, Automobil klubu Stomil Dębica oraz firm: Kolorowe Przedszkole, Cheello, Dexpol, Niagara, Mateo, New Bike, Nowy Maxpol, Śnieżka i Enigma za pomoc w organizacji imprez. Szczególnie chcemy podziękować prezesowi SM IGLOOPOL panu Markowi Grabowskiemu za wielkie zaangażowanie i pomoc.

 

Kibice Unii Oświęcim:
Na 40-lecie Igloopolu wybieramy się razem z Hejnałem w 50 osób. Miał tam odbyć się mecz piłkarzy Igloopolu z piłkarzami naszego klubu. Niestety nasze piłkarzyki (poza nielicznymi wyjątkami) przygrały w chuja i tydzień przed planowanym wydarzeniem wystawili Nas i kibiców Igloopolu. Na boisko wybiegliśmy MY, wraz z kilkoma piłkarzami Unii – jedyna duma tego klubu!

Konsekwencje tego wszystkiego zostaną wyciągnięte. Co do samej imprezy, żałować mogą Ci których nie było. Dziękujemy kibicom Igloopolu za gościnę i jak zwykle konkretną organizacje tego wydarzenia. UNIA, HEJNAŁ, IGLOOPOL!

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments