I runda eLE: Polskie kluby poznały rywali

I runda eLE:

Lech Poznań – Valmiera FC

Dzisiaj w Nyonie odbyło się losowanie I rundy eliminacji Ligi Europy. Lech Poznań zagra w niej z łotewskim Valmiera FC. Mecz zostanie rozegrany w Poznaniu. Mecze I rundy odbędą się 27 sierpnia.

[art5]

Rozgrywki na Łotwie rozgrywane są w systemie wiosna-jesień. Valmiera FC w sezonie 2019 po 32 meczach miał na koncie 46 punktów i zajął czwarte miejsce w tabeli. Prawo gry w europejskich pucharach rywal Lecha uzyskał dzięki wygraniu rozgrywek Pucharu Łotwy przez RFS Ryga, który zakończył sezon ligowy na drugim miejscu. Po 13 kolejkach trwającego sezonu łotewskiej ekstraklasy Valmiera FC ma na koncie 21 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Malmö FF – Cracovia

Cracovia w tej fazie rozgrywek zmierzy się na wyjeździe ze szwedzkim Malmö FF. Rozgrywki w Szwecji rozgrywane są w systemie wiosna-jesień. Malmö FF w sezonie 2019 w 30 kolejkach zdobył 65 punktów i został wicemistrzem Szwecji, a także przegrał 1-2 w finale Pucharu Szwecji z IFK Göteborg. Po 14 kolejkach trwającego sezonu szwedzkiej ekstraklasy rywal Cracovii ma na koncie 31 punktów i jest liderem.

Dinamo Mińsk – Piast Gliwice

Piast Gliwice zagra w niej na wyjeździe z Dinamem Mińsk. Dinamo Mińsk w ubiegłym sezonie zajęło czwarte miejsce w rozgrywkach białoruskiej ekstraklasy, która jest rozgrywana systemem wiosna-jesień. W obecnym sezonie Dinamo zajmuje ósme miejsce w tabeli ligowej i ma 30 punktów po 20 kolejkach.

[art5]

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments