Hetman Zamość – Chełmianka Chełm 13.11.2016

Pomimo śnieżnej pogody na derbach Lubelszczyzny, które odbywały się w Zamościu stawiła się liczna ekipa Hetmana. Podczas meczu Hetman pamiętał o Święcie Niepodległości i z tej okazji na płocie zawisł duży biało-czerwony transparent Wielka Polska z Orłem po prawej stronie. Do transparentu w górę poszło kilka mniejszych flag w barwach. Hetman zaprezentował również sektorówkę w barwach klubu.

W Zamościu pojawiło się 295 kibiców Chełmianki, którzy solidnie byli wspierani przez zgody. Gościnnie pojawiło się również 5 osób z Orląt Radzyń. Cała ekipa wyjazdowa miała na sobie białe i zielone pelerynki. Podczas spotkania zaprezentowali również małe flagowisko.

Relacja Chełmianki:
Nas 295 osób (w tym pełen autokar naszego Fc z Krasnegostawu w liczbie 55 osób), 3 autokary i ponad 35 aut, w tym 45 osób z Górnika, 30 z Motoru i gościnnie 5 z Orląt Radzyń, zakazowicze zostali pod stadionem, wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie. W późniejszym czasie szersza, oficjalna relacja.
CHEŁMIANKA & GÓRNIK

Relacja Górnika:
W niedzielny poranek grupa Górników postanowiła wesprzeć swoich braci na ważnym wyjeździe do Zamościa na, który to Chełmianka prowadziła szeroko zakrojoną mobilizację.

Na wyjazd udajemy się dwunastoma autami w sile 51 osób, w tym dziewięciu Górników z Lubartowa. Chełmianka wybrała transport zarówno autokarowy jak i osobówkami. Wejście na stadion przebiegało sprawnie, ostatnie osoby pojawiły się na sektorze gości około 20-tej minuty spotkania. Cała grupa łącznie z nami i kilkoma osobami z Motoru (ok. 20 osób) liczyła około 300 osób, gościnnie również 5 osób z radzyńskich Orląt.

Większość osób w kalce gości ubrana jest w białe i zielone peleryny co dało naprawdę fajny efekt tworząc dwukolorowy sektor. Na płocie zostaje wywieszonych pięć flag. W pierwszej połowie obie ekipy prezentują oprawy, Chełmianka macha flagami na kijach, a Hetman prezentuje choreografię w postaci transparentu „Wielka Polska” z orłem oraz biało-czerwone flagi na kijach.

Hetman zebrany w młynie w około 400 osób w drugiej połowie prezentuje jeszcze jedną oprawę przedstawiającą sektorówkę z biało-zielono-czerwonych pasów po obu stronach i grafiki „Hetman Wielki Koronny” zaprezentowanej w sektorze gości w Łęcznej. Doping Chełmianki z perspektywy sektora gości bardzo dobry z lepszą drugą połową, Hetmana praktycznie nie słychać. Warto zaznaczyć, że podczas spotkania po oby stronach zero bluzgów pod adresem rywali.

Chełmianka wygrywa spotkanie na szczycie czwartej ligi 4:0 i w dobrych nastrojach wracamy do domów. Trasa w obie strony z balastem.