Hejnał Kęty – Unia Oświęcim 02.07.2016

Relacja Kibiców Unii:
Na 2 lipca zaplanowaliśmy mecz przyjaźni, aby godnie uczcić 70-lecie naszego klubu oraz 95-lecie Hejnału. Mobilizację zaczynamy na ponad tydzień przed meczem. W internecie pojawiają się zapowiedzi, mobilizujemy się też we własnym gronie.

Na zbiórkę do Kęt wyruszamy autokarem i autami w swoim gronie. Bez przeszkód docieramy w okolice stadionu, gdzie swoją zbiórkę wyznaczoną mieli kibice Hejnału. Tego dnia w ich gronie prowadzono rywalizację osiedli. Gdy już większość osób była na miejscu robimy sobie pamiątkowe zdjęcie na górce i wyruszamy ze śpiewem na ustach w stronę stadionu.

Tam rozwieszamy flagi Hejnału, Unii oraz jedną Górnika Brzeszcze, który na zaproszenie kibiców Hejnału pojawił się w 20 osób. Pierwsi na murawę wybiegają kibice Hejnału i Unii. Na trybunach przez całe spotkanie dopingowano obie drużyny naszych co na pewno dodało im dodatkowej otuchy.

Na boisku kibice Unii pokonują fanów Hejnału 8-1. Po krótkiej przerwie, na boisku pojawili się piłkarze obu klubów. Od początku ruszamy z konkretnym dopingiem, który z minuty na minutę był coraz głośniejszy!

Pierwszą małą prezentacją tego dnia były rzucone serpentyny, mnóstwo konfetti oraz wulkany, które dały bardzo dobry efekt. Pod koniec meczu na całej trybunie rozciągamy pasy materiału w barwach Unii i Hejnału. Do tego odpalamy świece dymne w barwach obu klubów. Całość wyszła na prawdę okazale.

Po tym wszystkim dziękujemy piłkarzom za przybycie, na to jakże ważne dla nas wszystkich wydarzenie. Wynik meczu kopaczy, 2-1 dla IV-ligowca z Oświęcimia. Gdy piłkarze zeszli do szatni na trybunie zabawa dalej trwała w najlepsze.

Po jakimś czasie odpalamy kilkadziesiąt rac, które w większości lądują na murawie oraz bieżni i podpalają serpentyny. Typowa Grecja!

Od początku imprezy na trybunie cały czas dopingowało ponad 250 osób (100 Unia, 120 Hejnał, 20 Górnik Brzeszcze, 20 Ruch FC Kęty), a przez całą imprezę przewinęło grubo ponad 500 osób. Zabawa trwała w najlepsze, cały czas coś się paliło, a UUltrasi przygotowywali trzecią na ten dzień oprawę.

Niestety nasze plany w ostatniej chwili pokrzyżował silny wiatr i tą prezentacje musieliśmy odpuścić. Na trybunie pojawiło się za to kilkaset stroboskopów, które nakręcało Nas tylko do głośniejszych śpiewów. Wisienką na torcie tego dnia, było okazyjnie odpalone 70 rac przez kibiców Unii, oraz 95 przez kibiców Hejnału dookoła boiska. Widok nie do opisania, kogo nie było niech żałuje!

Po tym wszystkim ustawiamy się w kołku na środku boiska gdzie tańczymy dookoła oraz odpalamy kolejne race. Z boiska wracamy na trybuny gdzie impreza kręci się jeszcze jakiś czas. Tam jeden z nas wymyśla nową piosenkę, która była tego dnia śpiewana do godzin porannych.

Wszyscy ze stadionu idziemy na Kęckie alejki, gdzie balujemy do białego rana. DZIĘKUJEMY chłopakom z Kęt za organizację oraz zajebistą gościnę! Wszystko stało na najwyższym poziomie!

OD DNIA WCZORAJSZEGO (02.07.16 r.) Z KIBICAMI HEJNAŁU OFICJALNIE ŁĄCZY NAS ZGODA!

Zdjęcia:

Więcej zdjęć TUTAJ.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments