Graffiti kibiców Olimpii w 2015 roku

Koniec rundy za nami, więc przychodzi czas na podsumowania. Tym razem prezentujemy część artystyczną kibiców Olimpii Elbląg. Wszystkie prace powstały w drugiej połowie roku od sierpnia do listopada.

1. ELBLĄG MOIM MIASTEM, OLIMPIA MOIM KLUBEM
Zaczynamy od 60. metrowej ściany z napisem „ELBLĄG MOIM MIASTEM, OLIMPIA MOIM KLUBEM” w barwach Polski oraz Olimpii, natomiast w środku umieszczone zostały herby naszego miasta oraz klubu z A8. Po zrobieniu pracy otrzymujemy dużo pozytywnych komentarzy oraz próśb o kolejne graffiti.

W tym dniu odnawiamy również stare prace z herbami oraz napis ZKS.

2. OLIMPIA ELBLĄG
Graffiti z herbami Olimpii i Elbląga na tle żółto – niebieskim z białym napisem „Olimpia Elbląg”. Prosta i czytelna praca, oddająca nasze przywiązanie do barw klubowych oraz podkreślająca nasze miejsce urodzenia.

3. NORTH POWER OLIMPIA ELBLĄG
Najdłuższa nasza praca. Tym razem „atakujemy” 90. metrową ścianę. Czarny podkład, napis „Agrykola 8” w naszych barwach, następnie biały napis „North Power”, wielka twarz Buldoga, [h]erb oraz tekst jednej z naszych przyśpiewek „Jedno miasto, jeden klub”. Ta praca pochłonęła najwięcej środków pieniężnych, ale dzięki kibicom Olimpii m.in. zbiórki meczowe, została zrealizowana.

4. FLAGA 1945
Tym razem na ścianę rzucamy jedną z naszych flag – u góry „Wtedy zaczęła się historia tego ludu”, po środku „1945”, na dole „Historia tych barw, historia tego klubu”.

5. FFO
W tym samym dniu wykonujemy również czarny napis „Football Fanatics Olimpia” na żółto – biało – niebieskim podkładzie.

6. OLIMPIA ELBLĄG + wizerunek twarzy
Jedna z mniejszych ścian, którą udało się nam „wyremontować”. Na czarnym podkładzie na bocznej ścianie robimy napis „Olimpia Elbląg”, a na głównej ścianie malujemy herb Olimpii, twarz mężczyzny oraz herb Elbląga. Jedna z prostszych naszych ścian, ale zaznaczająca nasz styl życia.

7. BÓG HONOR OJCZYZNA
Patriotyczna ściana z napisem „Bóg Honor Ojczyzna” z kotwicą PW na biało – czerwonym tle. W tle widnieją młodzi powstańcy w biało czerwonych hełmach i opaskach. Na dole pozostawiamy pas w barwach Olimpii.

8. ZWIĄZKOWY KLUB SPORTOWY
Praca powstała w dwa dni. Na czarnym podkładzie biały napis „Związkowy Klub Sportowy”, na środku ściany dwie flagi w naszych barwach. Dodatkowo narysowane różne wzory starych piłek.

9. OLIMPIJCZYCY
Napis w stylu klasycznym – duże, szerokie, białe litery w czarnych ramówkach. Całość na tle żółto –biało – niebieskim. Praca bardzo prosta i czytelna.

10. MY WIERZYMY!
Na napis wykorzystaliśmy jedną z naszych przyśpiewek „My wierzymy tylko w ZKS”. Całość uzupełnia motyw złożonych rąk, z owijkami w żółto – biało – niebieskich barwach, dodatkowo dłonie owinięte różańcem, po bokach widoczny blask.

Informacja dla kronikarzy: zamalowano łącznie ok. 450 metrów kwadratowych, zużywając ok. 150 litrów farby oraz 100 puszek sprayu.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments