Górnik Zabrze – Legia Warszawa 18.05.2014

Fani Górnika wywiesili kilka transparentów skierowanych do kibiców Ruchu. Były to transparenty, które ułożyły się w jedną logiczną całość: „cechuje nas pojęcie którego wy nie znacie”, „my odmawiamy, wy z konfidentami latacie”, „konPFitury”.

„15.06.1994. Redziński nie zapomnimy” – transparent miał za zadanie przypomnienie starszym kibicom, a młodszym zwrócenie uwagi na wydarzenia, które miały miejsce blisko 20 lat temu. Otóż podczas meczu Legia – Górnik, który miał decydować o tytule Mistrza Polski, sędzia Redziński w bezczelny sposób wypaczył wynik tego spotkania, dając aż 3 czerwone kartki zawodnikom Górnika.

Mimo przewagi liczebnej piłkarzy Legii, nie potrafili oni tego dnia pokonać Górnika. Niestety wynik remisowy dawał tytuł Legii. Od tych wydarzeń mija blisko 20 lat, a kibice Górnika mają tamten mecz nadal w pamięci. Haniebna postawa arbitra tego spotkania – Sławomira Redzińskiego nie zostanie mu zapomniana chyba nigdy. Wówczas to w sposób bezczelny zostaliśmy okradzeni z tytułu Mistrza Polski, a wśród kibiców Górnika pojawiło się stwierdzenie, że „jak Legia nie może, to sędzia pomoże”.

Górnik Zabrze:

zdjęcia: Fot. Igor

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments