Górnik Brzeszcze – Górnik Zabrze 18.06.2022

W minioną sobotę odbył się towarzyski mecz, który uświetnił jubileusz 100-lecia Górnika Brzeszcze. Rywalem zespołu z Małopolski był zabrzański Górnik. Kibice Górnika Brzeszcze zadbali o godną oprawę tego wydarzenia. Tego dnia miejscowi uformowali około 150-osobowy młyn, mogli liczyć na wsparcie Hejnału Kęty i Unii Oświęcim.

 

Relacja Górnika Brzeszcze:

Święto na które czekaliśmy bardzo długo. Każdy odliczał dni i godziny do tego wydarzenia, a każdy dzień w tygodniu poprzedzającym mecz był jak tydzień. Przygotowania do meczu rozpoczęliśmy około dwóch tygodni wcześniej. Każdy z nas kombinował, jak tylko mógł, żeby, się wyrwać na chwilę coś zrobić, kupić, pomalować. Chcieliśmy zrobić coś, czego jeszcze na stadionie w Brzeszczach nie było i nam się to udało.

Cały pokaz pirotechniczny to w dużym stopniu Wasza zasługa wszystkich kibiców KSG. Wspomogliście nas kolejny raz w ważnym dla nas dniu.

Pierwsza oprawa to była folia podświetlana z napisem KS Górnik Brzeszcze i podwieszany młot z kilofem z datami.

Druga oprawa to transparent „Jak tworzyć, to historię…”, do tego pasy w barwach klubu i race.


Dodatkowo w przerwie meczu została utworzona liczba „100” z rac symbolizująca rocznice. Przed wejściem piłkarzy zostały odpalone świece dymne w barwach klubu.

Nas całej koalicji Górnik-Unia-Hejnał tego dnia około 150 osób – DZIĘKI ZA WSPARCIE. Ciężko oszacować dokładną liczbę przy tego typu wydarzeniach. Po meczu udajemy się do pobliskiego lokalu, w którym bawimy się do białego rana.

 

Relacja Unii Oświęcim:

W ostatnią sobotę jesteśmy na obchodach 100-lecia Górnika Brzeszcze. Na trybunach konkretny klimat urozmaicony dużą ilością pirotechniki. Po meczu udajemy się do jednego z lokali, gdzie integracja trwała do białego rana. Górnikom dziękujemy za wszystko i życzymy kolejnych 100 lat, pełnych sukcesów na tle sportowym i kibicowskim.
KSU-TSH-KSG

guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments