GKM Grudziądz – Speed Car Lublin 24.08.2019

Podczas meczu z żużlowcami z Lublina, kibice GKM-u świętowali czterdziestolecie powstania swojej drużyny. Z tej okazji gospodarze zaprezentowali sporych rozmiarów sektorówkę z hasłem „40 LAT DUMY I WIARY”. Tego dnia na stadionie żużlowym w Grudziądzu pojawiło się również sporo pirotechniki, więcej w relacji samych zainteresowanych.

 

GKM Grudziądz:
Emocje po ostatnim meczu sezonu opadły, więc czas podsumować w kilku słowach to, co działo się w ostatnim czasie, czyli przed i w trakcie meczu z Motorem Lublin.

Pomysł na oprawę upamiętniającą czterdziestolecie powstania GKM-u zrodził się w naszych głowach jakiś czas temu, lecz przez większość sezonu myśleliśmy, że będziemy mieli więcej czasu na jej przygotowanie. Niestety życie zweryfikowało nasze przewidywania i w związku ze stratą szans na awans do rundy finałowej postanawiamy podjąć się realizacji zadania jakie przed sobą postawiliśmy! Mobilizacja w szeregach ultrasów, wiele godzin pracy, kilka zarwanych nocy i ukończone przygotowania kilka godzin przed meczem… Chyba było warto!

W sam dzień meczu spotykamy się w kilkanaście osób, by przygotować wszystkie elementy przygotowanych opraw przed otwarciem bram. Było to dla nas spore wyzwanie, gdyż pierwszy raz przygotowana przez nas sektorówka miała ponad sto metrów długości (dokładnie 108×6 metrów).

[art5]

W międzyczasie na płocie lądują flagi Ultras GKM, DaDi, Sektor Niebo oraz czaszki. Podobnie jak w przypadku poprzednich meczy stadion był wypełniony po brzegi, co znów przełożyło się na liczbę w naszym sektorze, którą można określić na około 300 w przeciągu całego meczu. Za wsparcie dziękujemy przyjaciołom z bydgoskiej Polonii.

W trakcie prezentacji zawodników nad głowy kibiców z sektorów „karnetowych” wjeżdża wspomniana wyżej sektorówka, na której widniało hasło „40 LAT DUMY I WIARY” a na naszym sektorze ruszamy z konkretnym dopingiem. Zaskakujący może być fakt, że mimo meczu o przysłowiową pietruszkę , doping z naszej strony był chyba najlepszy w tym sezonie, a częste włączanie się reszty stadionu jest tylko tego potwierdzeniem. Dobry prognostyk przed kolejnym sezonem.

[art5]

Nasi zawodnicy wygrywają spotkanie zgarniając trzy punkty, dzięki czemu finalnie zajmujemy piąte miejsce w tabeli. Po spotkaniu, gdy zawodnicy wychodzą do nas po meczu, przy pełnych trybunach na płocie zawisł foliowy transparent o treści „Czterdziestolatek”, a na nasz sektor wjeżdża sektorówka stylizowana na urodzinową kartkę z czasów PRL-u. Trans podświetlamy ogniami wrocławskimi, a następnie odpalamy świece dymne w barwach i kilkanaście rac. Po reakcjach zarówno zawodników oraz całej reszty przedstawicieli klubu, jak i pozostałej części trybun śmiało można wywnioskować, że pirotechnika powinna pojawiać się częściej na stadionach.

[art5]

[art5]

Mimo, że przez większość sezonu były nadzieje na play-offy, to finalnie po ostatnim meczu na Hallera 4 wszyscy byli zadowoleni z osiągniętego rezultatu i opuszczali stadion w dobrych humorach. Ave GKM!

źródło: GKM Grudziądz

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments