Flota Świnoujście wycofała się z I ligi!

Flota Świnoujście wycofała się z rozgrywek I ligi – poinformował PZPN. Wszystkie nierozegrane mecze z udziałem Floty zostaną zweryfikowane jako walkowery 0-3 na niekorzyść świnoujskiego klubu.

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, iż w dniu dzisiejszym klub MKS Flota Świnoujście podjął decyzję o wycofaniu drużyny seniorów z rozgrywek o Mistrzostwo I ligi w sezonie 2014/2015. Oznacza to, iż wszystkie nierozegrane mecze z udziałem tej drużyny zostają odwołane.

Zgodnie z § 14 ust 4 lit. b Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo I ligi na sezon 2014/2015, do punktacji zalicza się wyniki uzyskane na boisku we wszystkich rozegranych dotychczas meczach z udziałem drużyny MKS Flota Świnoujście, natomiast pozostałe nierozegrane zawody zostają zweryfikowane jako walkower 0:3 na niekorzyść tej drużyny.

Wycofanie się drużyny MKS Flota Świnoujście z rozgrywek nie powoduje anulowania żółtych i czerwonych kartek otrzymanych przez zawodników w meczach przeciwko tej drużynie – bilans żółtych i czerwonych kartek otrzymanych przez zawodników pozostaje bez zmian.

Jednocześnie Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wyjaśnia, iż zgodnie z § 9 Uchwały nr V/70 z dnia 21 kwietnia 2015 roku zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie szczegółowych zasad uzupełnienia składu Ekstraklasy, I ligi, II ligi, III ligi i niższych klas rozgrywkowych oraz Centralnej Ligi Juniorów, w sytuacji braku uzyskania licencji lub rezygnacji z udziału w rozgrywkach:

„W sytuacji, gdy przed rozegraniem meczów barażowych, klub występujący w danym sezonie w rozgrywkach Ekstraklasy lub I ligi nie otrzyma licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach I ligi lub zrezygnuje z udziału w rozgrywkach w następnym sezonie, skład I ligi zostanie uzupełniony o kluby uprawnione do udziału w meczach barażowych, o ile otrzymają licencję uprawniającą do udziału w rozgrywkach I ligi”.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments