Finał PP znowu bez opraw?

Zaplanowany na 2 maja finał piłkarskiego Pucharu Polski Legia Warszawa – Raków Częstochowa odbędzie się na PGE Narodowym – potwierdził PAP rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski. Federacja otrzymała zgodę od miasta na organizację imprezy masowej.

 

Jak informuje serwis Legioniści.com:

2 maja Legia Warszawa rozegra finał Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl poinformował, że na ten moment zgody na wniesienie opraw i dużych flag nie wyraziła straż pożarna. To może spowodować, że kibice Legii zbojkotują to spotkanie!

PZPN prowadzi negocjacje w tej sprawie, bo chce uniknąć powtórki sytuacji sprzed roku, kiedy to bardzo liczna grupa kibiców Lecha Poznań nie weszła na stadion z tego samego powodu. Do bojkotu nie włączyli się wówczas fani Rakowa.

Potwierdzamy, że w legijnym środowisku zapadła decyzja o bojkocie meczu, jeżeli nie będzie zgody na wniesienie opraw.

 

Nieznani Sprawcy:

Drodzy Kibice!

Przed nami finał Pucharu Polski.
Brzmi super. Ale w tej chwili jest daleko od super.
Coś jakbyście zobaczyli, że ktoś przygotował dla Was paczkę świeżutkiego ptasiego mleczka. Leży na środku stołu. Promienie porannego słońca wpadają zgrabnie przez okno i łechtają promieniami paczuszkę.
Otwieracie. Zadowoleni.
Chuj, pusto. Nic nie ma. Puste opakowanie.
Na ta chwilę mniej więcej tak samo wyglada sprawa z finałem PP.
Nasz sektor i pewnie wiele innych miejsc na stadionie dziesieciolecia pozostanie puste.
Niestety, na tą chwilę decyzje, jakie zapadły na spotkaniach geniuszy z PZPN/straży pożarnej/granicznej/sztabu kryzysowego/ministra rolnictwa czy Bóg wie kogo tam jeszcze, są dla nas przykre, smutne i niezrozumiałe.
Nie ma zgody na oprawę w postaci sektorówek. Mimo tego, że przeróżnymi kanałami, bardziej i mniej oficjalnymi, od dłuższego czasu czyniliśmy starania, aby było inaczej-w tej chwili
ZGODY NA OPRAWĘ NIE MA.
Możemy teraz pisać, że przecież na całym świecie to wiecie co, że przecież nasze oprawy, których głównym elementem były sektorówki pokazywali w takiej i takiej telewizji i obiegały cały świat. Że na meczach ligowych w tym samym kraju, a nawet w tym samym mieście sektorówki się pojawiają.
Wszystko to z pewnością wiecie.
Nie wymagamy niczego specjalnego.
Nie chcemy aby każdy z kibiców dostał paczkę ptasiego mleczka i wszedł na mecz za darmo. Chcemy po raz kolejny fajnego meczu na trybunach. Chcemy poświęcić czas, pieniądze, zapał i tak dalej, aby meczy był ciekawszy.
Chcemy rzeczy zupełnie błahej. Wnieść na mecz oprawę.
Nie jest to jakiś specjalne radykalny postulat.
Jednak my w tej kwestii będziemy radykalni do samego końca.
Jeśli nie otrzymamy zgody na oprawę, kibice Legii nie wejdą na mecz. Pod stadion oczywiście przyjdziemy, niezależnie od decyzji w sprawie oprawy.
Jednak rzecz jasna szczerze liczymy, że ktoś pójdzie po rozum do głowy i każdy z nas będzie mógł wspomóc Legię w walce o trofeum. Aby tak się stało, każdy z Was musi nam pomóc wywrzeć presję w tej sprawie. Do końca!

 

Legia Warszawa – Lech Poznań 16.04.2023

 

Raków Częstochowa – Widzew Łódź 16.04.2023

guest

19 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments