Feta Kibiców Widzewa Łódź z okazji awansu do III ligi

Tysiące kibiców Widzewa wraz z drużyną i zarządem klubu bawiły się na fecie z okazji awansu do III ligi, świętując jednocześnie odbudowę klubu.

Kulminacja nastąpiła na placu Wolności, gdzie morze ludzi w czerwonych barwach śpiewało w blasku pirotechniki.

Przemarsz wyruszył ok. 21:30 spod stadionu Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Tłum ruszył ulicą Tymienieckiego w kierunku Kilińskiego, a dalej Sienkiewicza obok Galerii Łódzkiej, potem w Narutowicza do Piotrkowskiej. Na całej długości pochodu, którego końca nie sposób było zobaczyć, paliły się setki rac, a głośny doping niósł się po całej okolicy, odbijając od kamienic.

Wśród fanów, w odkrytym „londyńskim” autobusie, podróżowała drużyna Widzewa oraz jej szefowie. Piłkarze żywo włączali się do śpiewów. Punktem kulminacyjnym fety była zabawa na placu Wolności, gdzie odpalono kolejne setki rac. W ultrasów bawili się nawet zawodnicy i zarząd RTS.

Na placu Wolności paliły się nie tylko race. Lał się też szampan, a śpiewy nie milkły.

Formalnie feta zakończyła się o 23:30, ale Łódź tej nocy szybko nie poszła spać. Kibice Widzewa opanowali okoliczne ogródki i zalali czerwienią całą ulicę Piotrkowską. Do rana usłyszeć można było gromkie „Awans jest nasz!”.

video:

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments