Dziś losowanie eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy

Dzisiaj odbędzie się losowanie par eliminacji do Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. Swoich potencjalnych rywali poznały Legia Warszawa, Lech Poznań oraz Jagiellonia.

Legioniści rozpoczną eliminacje do Ligi Mistrzów od drugiej rundy, w której będą rozstawieni. Zanim jednak do losowania dojdzie, UEFA podzieliła ze względów logistycznych 34 drużyny, które wezmą udział w drugiej rundzie, na trzy grupy (dwie z dwunastoma ekipami i jedną z dziesięcioma).

Mistrz Polski trafił do grupy 3, gdzie obok Celtiku, Mariboru, Rosenborgu, Malome oraz FH Hafnarfjördur będzie drużyną rozstawioną. To oznacza, że Legia może trafić na: Dundalk, Vardar, Zrinjski Mostar, IFK Mariehamn albo na dwa zespoły, które awansują z pierwszej rundy.

Podobnie jak w przypadku LM, UEFA drużyny z pierwszej rundy Ligi Europy podzieliła na grupy (sto ekip na dziesięć grup w przypadku pierwszej rundy i 66 drużyn na trzy dziesięcio i trzy dwunastozespołowe grupy w kolejnej rundzie).

Od pierwszej rundy, w której będą rozstawieni, zmagania rozpoczną Lech Poznań oraz Jagiellonia Białystok.

Lechici trafili do drugiej grupy, a jego potencjalni rywale to: FK Sutjeska, FC Differdange 03, Czichura Saczchere, Atlantas Kłajpeda i FK Pelister.

Jagiellonia znalazła się z kolei w grupie 4. Może trafić na: Dinamo Batumi, Pjunik Erewan, Partizani Tirana, NK Široki Brijeg i Balzan FC.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments