„Dzieci Białegostoku” zawieszają swoją działalność

Dnia 30 września 2012 r. Stowarzyszenie Kibiców Jagiellonii Białystok „Dzieci Białegostoku” zawiesza swoją działalność.

OŚWIADCZENIE STOWARZYSZENIA KIBICÓW JAGIELLONII BIAŁYSTOK „Dzieci Białegostoku”

Dnia 30 września 2012 r. Stowarzyszenie Kibiców Jagiellonii Białystok „Dzieci Białegostoku” zawiesza swoją działalność. Nie będziemy w dalszym ciągu reprezentantem kibiców Jagiellonii oraz jednostką starającą się o dobre imię klubu i kibiców. W pełni odcinamy się od incydentu mającego miejsce na stadionie w Szczecinie wobec piłkarza Jagiellonii Ugo Ukah’a. Nie dajemy przyzwolenia na takie zachowania i nie mieliśmy wpływu na to wydarzenie. W tym przypadku czyn jednej osoby całkowicie przekreślił nasze zaangażowanie w działania na rzecz kibiców, gdyż opinia publiczna i tak niesłusznie wydała wyrok na wszystkich osobach będących na wyjeździe oraz nazwała go mającym przyzwolenie stowarzyszenia.

Nasza działalność zawsze opierała się na wolontariacie na rzecz kibiców Jagiellonii. Za wszelkie akcje, wydarzenia w środowisku kibicowskim, wyjazdy, współpracę z klubem, okupione ciężką pracą i prywatnym czasem, nie uzyskiwaliśmy wynagrodzenia ani sławy. Zmierzyliśmy się za to z niekończącymi się oczernieniami w mediach, krytyką, porównaniami do dawnego stowarzyszenia. Trudne czasy w środowisku kibicowskim nie były naszym sprzymierzeńcem, czego wiele osób nie rozumiało i zapewne nigdy nie zrozumie pozostając wszystkowiedzącymi anonimami sprzed monitorów.

Zawieszenie działalności umożliwi nam doprowadzenie do końca rozpoczętych projektów i działań, racjonalną ocenę następstw tych przykrych wydarzeń oraz nakieruje na zmiany w środowisku kibiców Jagiellonii Białystok, w tym funkcjonowanie bez oficjalnego reprezentanta. Dziękujemy wszystkim osobom, które przez wiele miesięcy naszych starań przewinęły się przez stowarzyszenie, były dla niego wsparciem i wspólnie podejmowały ważne dla Jagiellonii decyzje.

[i]źródło: www.dzieci-bialegostoku.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments