Dwie odpalone petardy i dwa zakazy stadionowe

Zakazy stadionowe, grzywna i ograniczenie wolności to sankcje jakie nałożył na dwóch ostrowskich kibiców Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim, rozpatrując ich sprawę w trybie przyspieszonym. W czasie trwania środowego meczu piłki nożnej pomiędzy Ostrovią 1909 a Ruchem Chorzów, z trybuny zajmowanej przez ostrowskich kibiców zostały odpalone DWIE petardy. Policjanci zatrzymali dwóch kibiców odpowiedzialnych za ten incydent.

Pierwszy z kibiców został zatrzymany jeszcze podczas trwania meczu. Policjanci znaleźli przy nim kolejne 4 petardy oraz nóż. 21-latek usłyszał zarzut wnoszenia i posiadania na imprezie masowej niebezpiecznego narzędzia i materiałów pirotechnicznych.

Jeszcze tego samego dnia ustalono tożsamość drugiego kibica, który odpalił i rzucił petardę w stronę murawy boiska. 19-latek z Ostrowa Wielkopolskiego został zatrzymany następnego dnia. Ostrowski kibic usłyszał dwa zarzuty: posiadanie wyrobów pirotechnicznych na imprezie masowej oraz rzucania przedmiotem, który może stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa osób przebywających na terenie, gdzie odbywa się impreza masowa.[/i]

Zatrzymanie sprawców i zebranie przez policjantów niezbędnego materiału dowodowego, pozwoliło na skierowanie wniosku do sądu o rozpatrzenie sprawy kibiców w trybie przyspieszonym. Sąd orzekł wobec zatrzymanych kibiców 2-letnie zakazy stadionowe wstępu na mecze piłkarskie Ostrovii. Ponadto 21-letni kibic został ukarany grzywną w kwocie 3 tysięcy złotych. Z kolei wobec 19-latka, sąd zastosował ograniczenie wolności polegające na tym, że przez 8 miesięcy będzie musiał wykonywać prace na cele społeczne w wymiarze 35 godzin miesięcznie. Ponadto oboje podczas meczu Ostrovii są zobowiązani stawić się w ostrowskiej komendzie.

Dodatkowe echa meczu:

Śląsk skroił flagę Ostrovii, więcej TUTAJ.

Pełny raport z meczu PP: Ostrovia Ostrów Wlk.- Ruch Chorzów 24.09.2014]http://www.stadionowioprawcy.net/news/1416-pp_ostrovia_ostrow_wlk_ruch_chorzow_24_09_2014.html]TUTAJ.[/url]

źródło i zdjęcia: InfoOstrow.pl

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments