Duma Wiara Lojalność – fabularyzowany film o kibicach Lecha Poznań

„Będąc szczerym – szukając w głębi swoich myśli i przeglądając w głowie klatka po klatce, widziane w moim życiu obrazy nie kojarzę, ani jednej produkcji filmowej, która w tak rewelacyjny sposób oddałaby nie tylko esencję fanatyzmu na trybunach, z przywiązaniem do barw klubowych, świętości herbu, ale i zajawkę, którą przecież każdy z nas za małolata się jarał – piłkę nożną”.

To fragment recenzji filmu „Duma Wiara Lojalność” autorstwa prowadzącego pismo „To My Kibice”, którą w całości możecie przeczytać w jego grudniowym wydaniu. Jest to 50 min. fabularyzowany dokument o pasji kibicowania i miłości do piłki nożnej. Opowieści towarzyszą 2 narracje, przedstawienie definicji rodziny i relacji w niej panujących oraz próba odpowiedzi czym dla kibiców jest duma, wiara i lojalność.

Film składa się z 2 części. Pierwsza poświęcona jest jednej z grup kibicowskich działających przy Kolejorzu, która stworzyła własny klub występujący obecnie w 5 lidze. Mowa o Wiarze Lecha, która poprzez swoje zasady i fakt, że zawodnicy i zarząd to sami fanatycy, stanowi zjawisko dość unikatowe w skali Europy. Wątek ten wzbogacony jest o genezę Kolejorza, czyli wydarzenia sprzed 1922 roku. W tej scenie wystąpili gościnnie Mateusz Skrzypczak, Tymoteusz Puchacz, Robert Gumny i Kamil Jóźwiak, piłkarze Lecha Poznań, wychowankowie tego klubu. Narrację tej części filmu prowadzi dziennikarz telewizyjny Tomasz Wolny.

W drugiej części przejmuje ją kibol Kolejorza z grupy “Po#ebani”, Banan. Zabiera nas on na wyjazdy Lecha na ŁKS Łódź, Arkę Gdynia oraz KSZO Ostrowiec. Zobaczymy również mecze na Bułgarskiej z Cracovią i Wisłą Kraków. Ważna jest tu perspektywa. Zdjęcia robione były z podestów prowadzących doping oraz z sektorów gości. Na Bułgarskiej zobaczyć można oprawę z bliska, z dachu, ale też z jej wnętrza. Wszystko to ujęcia wysokiej jakości o standardzie telewizyjnego dokumentu. W tej części filmu wystąpił gościnnie Zbyszek Rybak, współtwórca klubu rugby Arki Gdynia.

„Duma Wiara Lojalność” zbiera wysokie oceny wśród kibiców, którzy obejrzeli ten film. Każdy ma możliwość wystawienia noty w skali 1-5. Do tej pory średnia wynosi 4,85. Produkcja dostępna jest na stronie z systemem PPV, a koszt biletu to 19 zł za 5 dostępów na 2 urządzeniach. Niezbyt dużo kombinując można, więc zobaczyć go w kilka osób.

Obejrzyj go: filmDWL.pl
Poznaj opinie i recenzje: grupa Duma Wiara Lojalność

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments