Domowe mecze Jagiellonii przy Łazienkowskiej?

Sensacyjne wieści na Twitterze przekazał zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. Jagiellonia Białystok może być zmuszona do korzystania z obiektu Legii Warszawa przy organizacji meczów PKO Ekstraklasy, w których będzie gospodarzem! Związane jest to z planami Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, dotyczącymi utworzenia szpitala polowego.

 

 

Według jego słów piłkarski obiekt klubu grającego w Ekstraklasie mógłby zostać przekształcony tymczasowo w szpital, tak samo jak Stadion Narodowy w Warszawie.

Grafika: Ekstraklasa Trolls

 

Różnica jest tylko taka, że na stołecznym stadionie nie ma co tydzień meczów, bo gra na nim niemal tylko reprezentacja Polski, która swoje spotkania rozgrywa mniej więcej co miesiąc. Obiekt w Białymstoku służy natomiast na co dzień piłkarzom Jagiellonii, którzy co tydzień lub co dwa, grają na nim spotkania ligowe.

Rudnicki wspomina, że być może niedługo Jaga będzie musiała się przenieść czasowo do Warszawy i przyjmować inne drużyny na stadionie Legii. Istnieje jednak możliwość, że Ekstraklasa S.A. zamieni gospodarzy i najbliższe mecze piłkarze z Podlasia będą grać w roli gości, by móc przyjąć te same drużyny u siebie, ale już na wiosnę przyszłego roku.

guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments