Decyzja SKO ws. meczu finałowego Fortuna Pucharu Polski

PZPN poinformował, że decyzją prezydenta Warszawy na poniedziałkowym finale Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa nie będzie możliwe wnoszenie flag o wymiarach większych niż 2m x 1,5m, o czym informowaliśmy TUTAJ. Kibice, którzy nie zastosują się do zasad wprowadzonych przez organizatorów, mogą spotkać się z karą pozbawienia wolności do lat 8.

 

Oto komunikat opublikowany na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej:

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że Samorządowe Kolegium Odwoławcze (SKO) utrzymało w mocy decyzję Prezydenta m.st. Warszawy dotyczącą niedopuszczenia przez organizatora meczu finałowego Fortuna Puchar Polski Lech Poznań – Raków Częstochowa do używania banerów lub flag o wymiarach większych niż 2m x 1,5m.

PZPN mając na uwadze rangę i charakter meczu, świadomość jak istotne dla środowisk kibicowskich jest zaprezentowanie efektownych opraw podczas meczu finałowego, w ślad za złożonym w dniu 28 kwietnia br. odwołaniem do SKO, podjął niezbędne działania i rozmowy mające na celu zmianę decyzji władz administracyjnych.

Przedstawiciele federacji odbyli szereg rozmów z najważniejszymi instytucjami. W szczególności z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, Komendą Miejską PSP, która wydała negatywną opinię w sprawie wnoszenia banerów i flag o większym rozmiarze oraz przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy.

Podjęte działania niestety nie przyniosły zmiany decyzji organów państwowych.

W związku z powyższym informujemy, że służby informacyjne i porządkowe w trakcie finału PP będą zobowiązane do odmówienia wniesienia na stadion banerów lub flag o wymiarach większych niż 2m x 1,5m zgodnie z decyzją organu wydającego zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej.

Niestosowanie się do niniejszego warunku przez organizatora objęte jest groźbą kary pozbawienia wolności do lat 8 (art. 58 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych). Należy podkreślić, że tym samym zawieszone zostało dotychczasowe prawo PZPN jako organizatora (określone w regulaminie imprezy masowej) do każdorazowego wyrażania zgody w przypadku próby wnoszenia i używania banerów lub flag o wymiarach większych niż wymiar określony powyżej.

 

Lech Poznań Ultras:
Jak pewnie wszyscy wiecie cały czas są jaja z wejściem wszystkich elementów opraw i flag. Jutrzejsze święto jest mocno niepewne, ale nie zniechęca to nas. Wszyscy jedziemy do Warszawy w jednym celu – wspierać Kolejorza i wrócić z Pucharem! Każdy obowiązkowo w niebieskiej koszulce, którą otrzymaliście razem z biletem. Wielu z Was będzie pewnie pierwszy raz w życiu na wyjeździe albo czwarty. Nie chlać w pierwszą stronę, pilnować się i kolegów, reprezentujecie Lecha Poznań!

NIKT NIE WCHODZI NA STADION DOPÓKI OPRAWA NIE ZNAJDZIE SIĘ NA SEKTORZE! Gdy wejdziemy na stadion to zapierdalamy z dopingiem. Będzie nas o wiele więcej niż rywali, więc Narodowy ma słyszeć tylko nas! Pierwszy rząd na piętrze zostawcie pusty. Nie przestawiajcie żadnych elementów prezentacji i słuchajcie się osób odpowiedzialnych. Od nas wszystkich zależy jak będzie wyglądał ten finał! Pod kilkoma względami ważniejszy od poprzednich. Po Puchar!

guest

13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments