Dawid Kudła został ukarany przez Pogoń Szczecin

Dawid Kudła mecz Górnika Zabrze z Cracovią oglądał z trybuny krytej w trójkolorowej koszulce „młynówce”. Takie zachowanie nie spodobało się władzom klubu, które ukarały pochodzącego z Rudy Śląskiej zawodnika grzywną w wysokości tysiąca złotych.

Bramkarz „Portowców” wytłumaczył, że koszulkę założył na prośbę niepełnosprawnego kibica Górnika.

Treść komunikatu Pogoni w tej sprawie:

Podczas wczorajszego posiedzenia Zarządu Pogoni Szczecin SA omawiano m.in. kwestię zachowania Dawida Kudły, który został sfotografowany w kibicowskiej koszulce Górnika Zabrze podczas ligowego spotkania tego klubu.

Zarząd przyjął wyjaśnienia bramkarza, który poinformował, że koszulkę otrzymał i założył na prośbę niepełnosprawnego kibica Górnika Zabrze. W związku ze złamaniem jednego z punktów kontraktu zawodnika, władze klubu postanowiły nałożyć na niego karę finansową w wysokości 1000 złotych.

Jednocześnie Dawid Kudła zawnioskował również do Zarządu o przekazanie kary na organizację oprawy w sektorze rodzinnym podczas najbliższego meczu ligowego z Piastem Gliwice. Zarząd przychylił się do prośby piłkarza i przekazał całą sumę kary na zakup balonów w barwach klubu.

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments